Espen Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Kirill W. skrev: Faktumet er at det er billigere å få inn deler av proteininntaket ditt gjennom whey pulver og det er fullstendig uproblematisk å gjøre det mtp helse. Dette kan du ikke diskutere imot. Proteintilskudd er et tilskudd, ikke endel av et kosthold. Siden du mener det er prisen som skal avgjøre, bør man få i seg ALL protein fra proteintilskudd ? I så fall hvorfor, eventuelt hvorfor ikke ? Siter
Kavring Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 Er ikke et tilskudd en del av et kosthold? Proteintilskudd er en genial og billig måte å få dekt behovet sitt på uten at det koster skjorta. Mener det står "på begrenset budsjett" i trådtittelen her. Nå må du gi deg. Lame Nordstrom, Kirill W., Sondre Aalbotsjord og 1 annen 4 Siter
Kirill W. Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Espen skrev: Proteintilskudd er et tilskudd, ikke endel av et kosthold. Siden du mener det er prisen som skal avgjøre, bør man få i seg ALL protein fra proteintilskudd ? I så fall hvorfor, eventuelt hvorfor ikke ? Jeg gidder ikke.... Dette har blitt diskutert ihjæl før. Happy derping bro. Lloyd, BadWolf, Shiznit og 2 andre 5 Siter
Lloyd Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Espen skrev: Proteintilskudd er et tilskudd, ikke endel av et kosthold. Siden du mener det er prisen som skal avgjøre, bør man få i seg ALL protein fra proteintilskudd ? I så fall hvorfor, eventuelt hvorfor ikke ? Metthetfølelse, og at det blir rimelig kjedelig å spise alt fra samme kilde(proteinshake og ris; nei takk). Fleste folk vil ikke kunne få i seg all proteinen sin fra en bestemt kilde. Blir litt det samme som å si "få alt fra biff", dette utelukker da også ris, pasta og andre karbohydratkilder. Noe som vil føre til at man kanskje må helle innpå med noe sukker for å få dekket karbs. Jeg forstår virkelig ikke tankegangen din her? Hva er det du egentlig er uenig i ernæringmessig? "krabbeklo skrev: Er ikke et tilskudd en del av et kosthold? Proteintilskudd er en genial og billig måte å få dekt behovet sitt på uten at det koster skjorta. Mener det står "på begrenset budsjett" i trådtittelen her. Nå må du gi deg. Mener du at proteinpulver koster mer enn vanlig mat ut i fra proteininnholdet? Siter
Kavring Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Lloyd skrev: Mener du at proteinpulver koster mer enn vanlig mat ut i fra proteininnholdet? Nei, jeg mener det koster mindre. Lloyd 1 Siter
GrommiZ Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: Hva ligger anbefalingene på i k/p/f når man skal ha et sunt og godt kosthold? Vegard Lysne Siter
Lloyd Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: Tror nok svaret du kommer til å få er "det avhenger av hvem det er snakk om". Kirill W. 1 Siter
GrommiZ Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Lloyd skrev: Tror nok svaret du kommer til å få er "det avhenger av hvem det er snakk om". Den vanlige mann\kvinnen i gata. Siter
Kirill W. Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: Hva ligger anbefalingene på i k/p/f når man skal ha et sunt og godt kosthold? Det vil nok komme helt an på sammenhengen. Siter
Kirill W. Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: Den vanlige mann\kvinnen i gata. Som ikke trener? De er ganske fucked uansett... Lloyd 1 Siter
GrommiZ Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Kirill W. skrev: Som ikke trener? De er ganske fucked uansett... lurer på hva som er optimalt kosthold for en som ikke trener. Siter
Kirill W. Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: lurer på hva som er optimalt kosthold for en som ikke trener. Du får starte en tråd... Lloyd 1 Siter
GrommiZ Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Kirill W. skrev: Du får starte en tråd... Tråden her er så ute av kurs uansett, så det går nok bra Siter
Lame Nordstrom Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 Jeg heter ikke Vegard Lysne, men jeg kan sitere det han skrev om fett: "Vegard Lysne skrev: For en som er frisk så kan man fungere fint på et bredt spekter av kosthold. Jeg ville imidlertid ikke gått særlig lavt på fettet, og pleier å ha 1g/kg som tommelfingerregel. Det burde ikke være noe problem å gå ned til 0,5g/kg heller, men det vil jeg si er et minstekrav! Kaloriunderskudd! | Fitnessbloggen Forum Proteininntak, tja, det vil avhenge av fettprosent, alder, kaloriinntak, proteinkilder med mer. 1,5 g/kg holder sikkert med mindre du legger deg i kaloriunderskudd. (Tok utgangspunkt i deg og at du løfter vekter.) Øvrige makros etter preferanser for å få passelig kalorimengde. IIFYM/Fleksibelt kosthold | Fitnessbloggen Forum Lloyd 1 Siter
Vegard L Skrevet 7. november 2012 Forfatter Skrevet 7. november 2012 "GrommiZ skrev: Hva ligger anbefalingene på i k/p/f når man skal ha et sunt og godt kosthold? Om man skal snakke om gjennomsnittsbefolkningen så kan vi ta utgangspunktet i de offentlige anbefalingene. Med et fornuftig valg av matvarer er ikke disse så gale, selv om jeg personlig mener at de fleste ville tjene på å erstatte en del av karbohydratene med fett/protein på grunn av at aktivitetsnivået generelt sett er ganske labert. Lloyd og Kirill W. 2 Siter
Lame Nordstrom Skrevet 7. november 2012 Skrevet 7. november 2012 "Vegard Lysne skrev: Om man skal snakke om gjennomsnittsbefolkningen så kan vi ta utgangspunktet i de offentlige anbefalingene. Med et fornuftig valg av matvarer er ikke disse så gale, selv om jeg personlig mener at de fleste ville tjene på å erstatte en del av karbohydratene med fett/protein på grunn av at aktivitetsnivået generelt sett er ganske labert. Men hva om valget står mellom PKF og PK? (Tråden har sklidd ut allerede, så whatever.) For å ta et konkret eksempel: 300 g mager vaniljekesam: 225 kcal og 27 g proteiner 300 g vaniljekesam: 375 kcal og 18 g proteiner På diett synes jeg den magre varianten er vinneren. Man kan spise et 50 % større volum for samme kalorimengde og får 50 % mer proteiner per boks. 125 % mer proteiner per kalorimengde. Siter
Vegard L Skrevet 7. november 2012 Forfatter Skrevet 7. november 2012 "Konstantinovs skrev: Men hva om valget står mellom PKF og PK? (Tråden har sklidd ut allerede, så whatever.) For å ta et konkret eksempel: 300 g mager vaniljekesam: 225 kcal og 27 g proteiner 300 g vaniljekesam: 375 kcal og 18 g proteiner På diett synes jeg den magre varianten er vinneren. Man kan spise et 50 % større volum for samme kalorimengde og får 50 % mer proteiner per boks. 125 % mer proteiner per kaloriinnhold. Når det gjelder meieriprodukter som kesam er jeg enig med deg, pga proteininnholdet. Men mager vaniljekesam smaker til gjengjeld hoppetaumarinert hoggorm, så den styrer jeg unna i alle tilfeller... BabyShady, Lloyd og Shiznit 3 Siter
Aurelius Skrevet 9. november 2012 Skrevet 9. november 2012 Et annet tips for å spare penger på matvarer,er å gå til innvandrerbutikker, der får man som regel veldig gode deals på ris, linser og bønner. Kjøp deg en tyvekilos sekk med ris for en hundrings, sleng den over skuldra så du får med deg litt trening på veien hjem,og la den stå i et hjørne av kåken så den ikke blir våt. Om man bruker 150gram ris per måltid/middag, får man et hundre og tretti fire måltider ut av den ene sekken. Det må sies å være ganske rimelig, spesiellt vurdert opp mot Uncle Bens Boil in bag til femti kroner for fire pakker,elns. I frysedisken til rema får man ofte kjøpt hel frossen laks til seks kroner kiloet, ta den med hjem, sjekk ut filleteringsvideoer på youtube, skjær den til, porsjoner, og frys ned igjen; gå sammen med noen venner og kjøp en halv gris(40kr kiloet) og del den opp selv ,porsjoner/inviter på fest. Evt kan man gå til restauranter/hoteller og spørre om man kan få kjøpe noe varer av de,da matindustrien har flere utgaver av mat i XXXXL-porsjon. Kasse med 300 egg f.eks, 5liters plastdunk med pasteuriserte eggeplommer, 2liters "melkepakker" med omelettmix, alt sammen til lavere pris enn man får i dagligvarebutikkene, mulighetene er mange for den som er kreativ. FatUnicorn, hop, BadWolf og 1 annen 4 Siter
LeanMachine Skrevet 9. november 2012 Skrevet 9. november 2012 Enig i den Har kjøpt 20 kg ris for 200 kr. Og det er leeeeeenge siden.. BadWolf 1 Siter
hop Skrevet 9. november 2012 Skrevet 9. november 2012 Tror du får starte en ny tråd, for det ble jo bare kaos her Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.