Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Skrevet

Sluttet å snuse siste uke, overveldet av hvor mye penger jeg har brukt på der... Kan jo kjøpe 3kg mer kylling istendenfor snus i uka = 12 kg kylling i måneneden o.0

Skrevet

sparebank 1 har fått sånn fin oversikt nå hvor en ser hvor penga går..(y) 8000 i dagligvarer, jeg aleneo_O Kansje begynne og kjøpe litt biligre ting ja.. Kan legge til at jeg har stabil vekt(y)

Skrevet

Holder meg godt under 1000 kr i måneden, men så bor jeg i Skottland da :) Får helt sjokk hver gang jeg stikker på butikken i Norge - prisene ligger på dobbelt om ikke trippelt av det de gjør her borte!

Den eneste tingen jeg har oppdaget som er billigere i Norge enn i Storbritannia er telefonabonnement :p

Annonse

Skrevet

siste 30 dager har jeg brukt 3000,-

Dama har sikkert brukt 1500-2000,- også, tipper vi ligger normalt på 4-5k for 2 stykker.

Lager meste av maten selv, og unner oss god mat iblandt, så ikke bare billig skvip :p

Annonse

Skrevet
Vi kjøper IKKE sjokolade

Vi kjøper IKKE potetgull

Vi kjøper IKKE røyk

Vi kjøper IKKE Se & Hør

Jeg syns hele debatten om matpriser er tøvete. De som klager mest, er ofte de som kjøper mest av varene nevnt over. Sunn mat kan selvsagt være dyrt, ( dyre Prior kyllingprodukter, dyre spesielle økologiske grønnsaker ) eller ganske rimelig ( Norsk fryst Vacuumpakket laks, firsprice kyllingfilet, norske standard gulerøtter, paprika, løk, purrre mv ) Alt er hva man gjør det til selv.

Uten å ta hensyn til det ovestående, blir hele debatten litt laim. Jeg betaler ikke bare for at maten skal være sunn, jeg betaler også for at den skal være litt ekstra god og velsmakende, samt apetittelig og innbydende å sette tenna i.

Akkurat nå ligger det en hel, helt dau laks i svalen å venter på meg. Kostet ca 120kr, er nok til 4 personer 2 middager. Serveres med gulerøtter, løk, purre, blomkål, tomat, paprika osv. Stekes i langpanna. Totalkostnad ca 220-250kr for 8 middager ?

Kan ikke kalle det dyrt i mine øyne.

Jeg er en av de som klager... Inkludert grønnsaker og frukt og sunne ting for meg så bruker jeg mer på en mnd enn samboeren min som ikke spiser noen form for grønnsaker. Han drikker derimot (bare) brus, men totalt sett så lever jeg dyrere enn han pga de helvetes grønnsakene og karbonadedeig istedenfor kjøttdeig osv. Vet at man kan la kjøttdeigen renne av seg eller wtf så den får lavere fett, men holder meg stort sett til bare veldig billig mat utenom akkurat det. Melkforbruket mitt er også faktisk dyrere enn first-price brus. Nedsig.

Skrevet
Regner med at vi bruker en 2500. Vi er 3 :p

Det er mædness :p how the fuck?

Skrevet
Jeg vet ikke :p Og vi syns DET er mye .. helt til jeg så den tråden her :p haha

Lagde bare et lite regnestykke for meg selv

2500 / 3personer = 833 kr pr pers i mnd

833 / 4uker = 208 kr i uken pr pers

208 / 7 dager = 30 kr dagen pr pers

Please, lær meg hvordan jeg overlever på 30 kr dagen :p

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...