Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Siterer Myr i forrige tråden du opprettet:

Det kommer an på resten av energiinntaket ditt. Finn ut hvor mye karbs og fett du spiser og regn ut totalt energiinntak.

1g protein = 4kcal

1g karb = 4kcal

1g fett = 9kcal

Det er altså ingen matvarer som gjør deg automatisk tykk - det kommer an på mengden.

Skrevet
Er ostesmørbrød et godt måltid? Halv fint / grovt brød med ost og skinke? Har lest at lyst brød gjør deg tykk :p

Gulrøtter kan også gjøre deg feit, kommer an på hvor mye du spiser av det ;)

Skrevet
jeg synes dog det er beundringsverdig å bare "ha hørt" at fint brød gjør deg feit i 2013, etter hele lavkarbobølgen!

Enig!

Etter historikken til fitnessosv, ser jeg mange spørsmål til en som ikke veit så veldig mye om dette tema.. Jeg hjelper gjerne, men jeg synes det skurrer litt og virker kanskje litt sykelig..

Ikke ta dette negativt altså fitnessosv, men jeg tar noen hint om at du sliter litt, eller er veldig redd for å gå opp :shy:

Skrevet

Lyst brød er faktisk mindre ''fetende'' enn grovt da det har mindre kalorier. (og mindre næring, dårligere metthetsfølelse etc...)

Men om du ellers følger vanlig kosthold vil ikke disse lyse skivene fete mer enn en to egg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...