Gå til innhold

Slizy

Medlemmer
  • Innlegg

    62
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Slizy

  1. Haha, der kan du se! Skal vi si ett treningsrom?
  2. Hei. Det virker for meg som du trenger struktur over treningen din! Tenker du styrke og utholdenhet i samme økt? Om du skal trene hver for seg så er du vel oppe i 7-9 økter med fotball per uke? Uten at jeg vet for mye om deg eller dine mål så kunne vel ett styrke (helkropsprogram) som baserer seg på baseøvelser 2 -3 ganger per uke(knebøy, markøft, benkpress, militærpress etc). Viktig at du lærer teknikk fra noen som kan øvelsene, ikke en kompis som har prøvd øvelsen 5 ganger. Oppsøk folk som kan det evt invister i en PT! Når det kommer til utholdenhet så kommer det litt ann på hva slag effekt du er ute etter, øke slagvolum (HFMAKS)? øke lokal muskelær utholdenhet? begge deler? Kanskje en kombinasjon av en typ intervall (eks 4*4) og rolig langkjøring 45min + du har også fotballtreninger. Men vanskelig å gi deg noen konkrete råd da jeg vet for lite om deg! Sånn som skriver du ønsker å trene , krever det ett tilstrektlig kosthold og at du legger rette for restitusjon grunnet mye trening. Husk også at fotball spillere ofte periodiserer trenignen sin, eks: Mer fokus på styrketrening vinterstid da det ikke er sessong, i sessong så kan det være kun vedlikehold av styrke. Tenk langsiktig, rom ble ikke bygget på en dag, ting tar tid. Nøkkelen for suksess er progresjon over tid! Lykke til!
  3. I forhold til utholdenhet er det 3 faktorer du kan forbedre: Vo2max, utnyttingsgrad og arbeidsøkonomi. Enkelt forklart: VO2max: Intervaller 87-92 HFmaks Utnyttingsgrad : Langkjøring, prinsippet om spesifitet, trene på det du vil bli god på! Arbeidsøkonomi: Stryketrening etc. Lykke til!
  4. Slizy

    Tatoveringer

    Holder på med sleeve;)
  5. Noe i meg sier redlight! Meget spessielt å gå igjennom. Men noe du burde gjøre er å ta en tur på kanalen, du får se mye fint/koselig. Evt lei deg en sykkel. Markedet er verdt en tur, mange gatekunstnere som sitter der. God tur:))
  6. Hei, noen her inne som har hatt/har denne diagnosen? Prøvd å lese litt om det, men greit å høre fra noen med evt erfaringer av behandling? En ting er smertene i beinet, det å ikke få trent bøy, mark er 10 ganger verre:devil:
  7. Slizy

    Stamina HOT

    Spør en veileder , så skal vi få den til å fungere;)
  8. Slizy

    Stamina HOT

    Det er bestilt nye apparater, men vet ikke hva som er bestilt! Men spør om hjelp til innstilling av apparatet så kanskje du får kontakt?) Skal være en veileder tilgjenglig fra 09 - 21 på hverdager:)
  9. Slizy

    Stamina HOT

    Hehe, er en del manualer i sal 1:)
  10. Slizy

    Stamina HOT

    Hehe, da erru flink! Neste gang du venter på 12kg så får du evt spørre etter flere;)
  11. Slizy

    Stamina HOT

    Jobber der, så er der stort sett daglig:) Duda?
  12. Slizy

    Stamina HOT

    Det er vel 12kg manualer nede ved slyngene LeanMachine?
  13. Du kan prøve og la havregrynet svelle i vann evt melk 5-10 min før du intar det:) Hjalp meg:)
  14. Kondisjon- og styrketrening på samme dag - NHI.no Legger ved en link til en liten studie på temaet du spør om:)
  15. Slizy

    Norseman

    Hei, jeg er en gutt på 24 som har fått en utfordring! Nemlig delta på norseman, vi snakker da om løpet 2013. Min treningserfaring er kampsport/styrke, er per dags dato 91 kg tung. 186 høy, fettprosent på ca 12% Jeg har kontroll på vekt trening med tanke på styrke volum, også kostholdet er i orden. Men er blank når det kommer til utholdenhets trening, noen som har tips på hvordan jeg burde legge opp treningen? Målet er å gjennomføre løpet, lar dette seg gjøre med litt over ett års trening? Til sist, hvordan skal man legge opp kostholdet, trenger man ligge høyt på protein ( jeg ligger nå på ca 2,4g per kg kropsvekt) spiser totalt 3000kcal om dagen. Takker for svar:))
  16. Som odis skriver, en øvelse jeg liker er yates roing! Ellers ser det bra ut:)
  17. Treningsveileder og miljøterapaut
  18. Hvor får jeg kjøpt Ultimate MMA conditioning boken?
  19. Når det første man lurer på når man møter en ny jente, er om hun trener og hvordan kostholdet hennes er=))
×
×
  • Opprett ny...