Gå til innhold

dberg

Medlemmer
  • Innlegg

    27
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av dberg

  1. Deilig å høre at det er flere i samme sko som meg! Her kommer spørsmålet mitt da, i og med at jeg regner med at du tar opp fag for å gjøre ferdig studiekompetansen din? Vi kan fortsatt søke vi som ikke har studiekompetanse, men har den til sommeren, og ettersender vitnemålet, sant? For jeg har min siste eksamen fra videregående pensumet i mai, og jeg er veldig usikker, i og med at de sier i Youtube-filmen de nylig la ut, at du måtte ha studiekompetanse fra søkerstund. Stemmer dette?
  2. Nå angrer jeg litt på at gikk for GASP sitt belte, vell og merke! Men jeg har stor tro på det jeg kjøpte, men jeg har sikla ganske så lenge på det beltet, eventuelt en annen version av den. For den beltespenna ser så ufattelig praktisk ut! Takk for svar!
  3. Hvor kjøpte du dette beltet, og er du fornøyd med det generelt? Pris?
  4. Det kjøpte jeg på bodypower, Charlottenberg Shoppingcenter, i Charlottenberg, Sverige Men jeg vil tro at der har det de fleste steder der Bodypower hører til
  5. Har selv brukt Craze og I'm fucked up. per dags dato går jeg fortsatt på I'm fucked up, og føler det sparker litt da det kommer til prikking. Pump derimot har jeg følt at den avtar egentlig veldig mye i forhold til hva Craze gjorde. Så jeg må si at jeg fortsatt savner den, og har den som favoritt enda, men nå har jeg vell og merke ikke prøvd så veldig mye Preworkout. Dog har jeg lyst til å prøve Jack3d, og teste funksjonen av den
  6. Treningssenteret, der jeg trener, har blitt en sosial-sammenkomst for gutta i alderen 16-20 ! De står mildt sagt og opptar all plass i frivekt-avdelingen, og i tillegg gjør biceps-curls i racket.. Skjønner ikke hva folk gjør på et treningssenter engang, da de har 10 min pause mellom settene sine, for å stå å snakke under treningen Men, det er nå min mening
  7. Den hengende situps; Der har du en illustrasjon Men gjør det i en ribbevegg, slik at du har føttene sittende fast. Det kan være lurt ja
  8. Heisann! Kan jeg først spørre deg om hvilken tjeneste du søker deg inn i, med disse kravene? Bare av nyskjerrighet selvfølgelig ;P Jeg har veldig god erfaring med disse ubrukelige øvelsene som forsvaret er veldig flinke til å tviholde på, men slik vil du lære deg at Forsvaret stadig vekk er, altså firkantet! Uansett, sit-ups. Du vil merke at du kjenner det kraftig i lår, legger, hofter og ikke minst korsryggen. Slik det skal gjennomføres, er at du er i en 90 graders vinkel med bein, også skal albuene dine touche knær da du er oppe. Da teller en idrettsassistent (I-ass), hver rep. Dette er da den godkjente måten! Dette vet du sikkert også, så derfor går jeg videre ;D Den beste metoden jeg brukte for å trene meg frem til et bedre resultat ved denne øvelsen, var å henge i en ribbevegg, der jeg gjennomførte situpsene fra hengende til at albuer touchet knær i øverste posisjon. Dette er da en variant. En annen, var å gjøre den liggende, bare ikke med 90 gradersvinkelen, men ved en 40(?) grader. Det vil bli en lenger avstand for albuene dine til å ta på knærne, men her vil du også kjenne det godt i magen. Du må bare gutse på, og ville klare opptakskravene. Jeg håper noe av dette vil hjelpe deg
  9. Ikke for å virke kritisk til sporten av noen som helst slag, men det ser virkelig ut som at noen av jentene på disse bildene har mer eller mindre sultet seg i et par-tre mnd før konkurranse !
  10. Salat har jeg alltids tilgjengelig - og samtidig det jeg bruker til å spice den opp. Da mener jeg grønnsaker og div som; Paprika Agurk Rødløk / Hvitløk Oliven Mager Skinke Ost Mais Tunfisk I tillegg har jeg alltids fullkorn pasta tilgjengelig. Annet pålegg jeg fant som utgjorde en forskjell for meg etter å ha lest her inne var; Sukkerfri syltetøy med smak av eple og pære, og peanuttsmør! Men dette har du nok allerede Godt måltid!
  11. Chilisaus? Det er noe som må prøves etterhvert! Jeg har styrt unna ketchupen i en lang tid nå, og jeg kan ikke si at jeg savner den så veldig! Rømmedressingen har jeg tittet på, men til nå har jeg klart å ha så mye deilig i salaten, at jeg ikke orker å tilgrise den med dressing ^^ Mange gode tips der, Aurlelius! Tusen takk! : ) Er flink til å benytte meg av grønnsakker, frukt og grønt til maten daglig. Noe av det jeg skulle ønske jeg ble flinkere til, er å benytte meg av sauser. Sunne sauser, som kan friske opp noen måltider. Dette er vell kanskje ikke det hyppigste alternativet - men det er vell absolutt mulig? Selvfølgelig, alternativet til å lage en skikkelig grønnsaksblanding som du freser i pannen er jo mye bedre kan jeg tenke meg
  12. Hei, Som titelen tilsier, så er jeg på utkikk etter innspill om hvordan dere krydrer opp maten deres i hverdagen. Sauser, krydderier, grønnsaker og div. Har begynt å ta kosthold for alvor den siste perioden nå, og det går mye i ordentlig god mat. Men, i blant så er det veldig "kjedelig" uten noe form for tilbehør ved siden av kyllingfilet og risen, eller indrefilet og pastaen. Har dere noen forslag ved f.eks. hva som er godt ved siden av pastaen? Risen? Eventuelt andre matretter dere kan komme opp med? Kjøkkenet begynner å bli et sted jeg trives, så inspirasjon og ideér mottas med takk !
  13. Sjokolade er, og forblir en "premie" for min del! En gang i uka unner jeg meg selv en sjokolade på fredagskvelden/lørdagskvelden, etter å ha holdt meg på en god linje gjennom hele uka. Som tidligere nevnt her inne i tråden, så er det vell mengde det står på. Selv unner jeg meg ikke noe mer enn kanskje 3-4 striper freia melkesjokolade på fredag/lørdagskvelden med noe godt å drikke til!
  14. dberg

    Peanøttsmør

    Da er jeg med! Kiwi hadde ikke dette produktet da jeg spurte etter det i går, her hos meg. Men da blir det leting hos Coop, ja Takk!
  15. dberg

    Peanøttsmør

    Er dette peanuttsmørret å finne i dagligvarebutikk, eller er det hos helsekosten?
  16. Torsdag - sist uke, hadde jeg en styrkeløftsdag med 5x5. Knebøy, markløft og benkpress. Etter denne dagen har jeg hatt en veldig isende smerte mellom ryggraden og hofta, på høyre side av korsryggen (nærmere ryggraden). Jeg mistenker at dette er etter treningen med markløft, der jeg fortsatt korrikerer meg selv i teknikken. Men denne smerten minner meg veldig mye om den samme som jeg hadde i Forsvaret, der vi brått måtte begynne å gå med tungvesten (skuddsikkervest på 12kg). Da også følte jeg noe av det samme jeg gjør nå. Følelsen kommer spesielt da jeg lener meg litt fremover i en 90 graders posisjon, også skal rette opp ryggen igjen. Sitter for lenge (eks. sitter i bilen), eller bare da jeg skal opp av sengen om morgenen. Da er det faktisk helt krise, og jeg må ta tak i låra mine for å dra meg selv opp ! Noen som har noe tips (restutisjon, treningsmetoder - Bør jeg ta det med ro i over en lengre periode fra nå)? Og eventuelt vet hva dette dreier seg om? Takker for alle svar !
  17. Spes-tjeneste er et bra mål å ha forran seg, men vær obs på at du må være glad i å være i konstant press og ubehag! Det er en krevende tjeneste, så om du eventuelt velger dette så er det i allefall greit å starte treningen, og ha det som rettet mål og motivasjon hengende forran deg i mellomtiden! For motivert, det bør du være om du skal velge denne tjenesten MjkTrening - Forsvaret.no Der er linken til treningsprogrammet forsvaret har lagt ut for søkere til MJK. Av erfaring, så vet jeg at sekk og løping er heftig tungt til tider og det tærer endel på deg. Så om jeg skulle anbefalt deg noe på det groveste så måtte det blitt at, du bør stikke ut i skogen og gå langt, og jogge med tung sekk på ryggen. Vet at 5000m med sekk er et krav til Mkj-opptaket, og den skal løpes på best mulig tid. I tillegg så er tjenesten til fallskjermjegerne mye med sekk, derav 40 KG og gå over lang tid i jævlig terreng (mildt sagt). Vi prater fjellgeit terreng Men, der har du litt informasjon, handy tips og litt hva du kan se etter. Så håper jeg dette hjalp deg litt på veien Bare å spørre om du trenger mer event. Lykke til
  18. Selvfølgelig! Christian er helt konge : ) Han var lagføreren min i tillegg, så har fått min dose av han ja ! ;p Han vet hva han driver med da det kommer til trening, men det er ikke han som bedrev tiden sin med crossfit. Var et annet befal vi hadde under den tiden!
  19. Hei og hopp! Har du søkt deg inn til forsvaret enda? Hva og hvilken gren/stilling tenker du deg til? Og eventuelt når skal du inn? Når det er sagt, så stiller jeg spørsmålene angående hva du trenger og hvor lang tid du har før innrykk eventuelt. Forsvaret er en bra plass å være (erfaringsmessig), og du får mye trening som er relatert til din tjeneste. Jeg har sett de mest utrolige forvandlingene, i løpet av året jeg var inne. Men det legger ikke skjul på at det kan være lurt å bygge opp en grunnmur som du sier, ja! Slik at du ikke havner bakerst under en hver joggetur/intervall-trening, samt annet som krever styrke og kondisjon. Ikke at det er noe galt med det, men psykisk sett så kan det være godt for hjerne og sinn!
  20. Tenker du Jordanger? ;p
  21. Jeg var stasjonert på Rygge, og var i Nasjonal Innsatsstyrke.
  22. Ja, veldig sikker! : ) Befalet vårt, er også Crossfitt instruktør! Så, vi fikk kjørt oss de gangene han hadde øktene våre!
  23. Vi trente endel Crossfitt i Forsvaret, og jeg kan ikke legge skjul på at det var bra - Selv om treningen var veldig rettet til hva vi drev med. Selv er jeg veldig tilhenger av ordentlig styrketrening, men fikk bryne meg skikkelig på ordentlige crossfitt-økter med instruktører som faktisk har greie på hva de gjør! utholdenhet, kombinert med styrketrening er ganske så rått og du får virkelig kjørt deg til den siste bit. Selvfølgelig avhenger det av at du faktisk gjør en innsats da du er i det, og setter opp intensiteten skikkelig. Da avslutter du i allefall ikke Crossfritt-økten med tanker som at du kunne ha ytet mer! Anbefales i allefall
  24. Bruker rundt en og halv time, til tre timer pr økt i studio. Trene med kroppsvekt er en bra måte å bygge styrke på, og anbefales videre En fitt kropp kan oppnås hjemme, som i studio! Er vell bare viljen det står på til syvende og sist! Med troen og vilja kan du faktisk oppnå det meste, så ikke gi slipp på det! Er som de fleste tidligere har nevnt i sine kommentarer, og som jeg også har som tips; Ikke mist haken din i gulvet selv om du går opp litt i kiloene. Det er absolutt ikke uvanlig. Selv vangler jeg mellom 80 - 85kg, og tar det aldeles med ro ! Lykke til videre!
×
×
  • Opprett ny...