Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet
Det er nok ikke stort å spare på kylling fra Sverige, kalkun derimot.

Du kan jo lage deg en hjemmelaget gainer?

Havregryn, egg, bær, proteinpulver, olje, melk/yoghurt = i blender og drikk :thumbsup: Du kommer raskt opp i 1000kcal pr shake her..

Hørtes ut som en breakfast for champs! =)

Fortsetter under...

Gjest Ukjent666
Skrevet

post-2581-14440831911152_thumb.png

Her har du et lite eksempel da:) Det med blender er faktisk HELT genialt med tanke på hvor mange som sliter med tørre skiver/knekkebrød om morningen!

Skrevet
Knekkebrød, makrell i tomat og biff går det i..

Makrellen er det hvertfall bare å fortsette med (biff også)! Stor boks = ca 430 kcal. Fordeler du denne på tre brødskiver, kommer du opp i 600-700 kcal. Et glass lettmelk til, og måltidet ender på ca 750 kcal. :) Hvis du, som jeg, synes ost er godt sammen med makrell i tomat, kan du adde en osteskive fra helfet ("vanlig") ost på en eller flere skiver, og da blir det nærmere 800 kcal. Et glass lettmelk til, og du er oppe i rundt 940 kcal.

Skrevet

Om du er ute etter å få mest kcal for pengene, så er det en relativt enkel måte å regne det ut.

Så godt som alle matvarer har en "Næringsinnhold per 100g", der det står "kcal per 100g". Det står også en pris per kg for de fleste varer. Så for å regne ut kcal per kr, ganger du "kcal per 100g" med 10, og deler så på kiloprisen. Det å dele "kcal per 100g" med 1/10 av kiloprisen er det samme.

For eksempel lettmelk er 43 kcal/100g. Om det koster 14 kr for en liter, så er det da 43/1.4 -> litt over 30 kcal per krone.

Smågodter er omtrent 500 kcal/100g, og koster 120 kr per kg, så det er da omtrent 500/12 -> 41.7 kcal per krone.

Kneippbrød er 230 kcal/100g, og koster 6 kr, så det er 230/0,6 -> 380 kcal per krone.

Det er ikke vits å regne det ut helt nøyaktig, men det er greit å ta en rask og omtrentlig gjennomregning i butikken for å finne ut om varen er omtrent 10 kcal per krone eller 40 kcal per krone.

Her er et regneark jeg lagde som hadde noen varer jeg kjøpte, som da ble brukt for å finne ut både kcal/kr og g protein/kr.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnuVFEmnU3-wdGVwelkxbkk1cUdtbGkxTmhnbVZsTWc&hl=en_US#gid=0

Annonse

Skrevet

Ville ikke satset på å spise store deler av kaloribudsjettet mitt i nøtter. For mye omega-6.

Hva med ris? 45kr for 5kg (eller 17700kcal om du vil) på Rimi :)

Gode og billige matvarer jeg bruker for å fylle opp kaloribudsjettet:

- Egg

- Helmelk

- Ris

- Havregryn

- Smør

- Olivenolje

- Laks

- Makrell i tomat

Skrevet
haha nice, var du på diet for å slanke deg egentlig og eller?

Akkurat nå bulker jeg. veide 60 kg da så skulle ha rundt 1600-2200 dagen, skulle overhode ikke slanke meg. jeg var rett og slett en stilk 179cm :blush: . så begynte med 800 i overskudd for å legge på meg. lagt på meg rundt 6-9kg på 4-5 uker. Vet ikke helt om jeg regner helt rett når jeg skal finne ut hvor mye kcal jeg skal ha, men tar 30-40*kroppsvekt. Ligger på overskudd enda helt til begynnelsen av mars. da skal fettprosenten ned til 6-8 :)

Annonse

Skrevet
Akkurat nå bulker jeg. veide 60 kg da så skulle ha rundt 1600-2200 dagen, skulle overhode ikke slanke meg. jeg var rett og slett en stilk 179cm :blush: . så begynte med 800 i overskudd for å legge på meg. lagt på meg rundt 6-9kg på 4-5 uker. Vet ikke helt om jeg regner helt rett når jeg skal finne ut hvor mye kcal jeg skal ha, men tar 30-40*kroppsvekt. Ligger på overskudd enda helt til begynnelsen av mars. da skal fettprosenten ned til 6-8 :)

Kan jo ta en kjapp utregning her? -> http://www.kalorikalkulator.no/ Vet ikke hvor nøyaktig den er, men er iaf den jeg går utifra.. Skal du stille i noen konkuranse til sommern eller?

Skrevet
De har da ingen konkurranser for en på 15?

Vil bare få bort det lille fettet jeg har rundt magen før sommern kommer :D

My bad, gikk utifra at du var eldre :p MAgefett når du er 179 og 60kg? morsom eller :p

Skrevet
Kjøpte meg 1kg med cashewnøtter istad i sweden, 632kcal pr 100g, 29kr for 1 kg.. :)[/quote

Selger de Mandler,

valnøtter, paranøtter/brazil nøtter og pistasj nøtter der og? :) Hvis så, Hvor?

Skrevet

Ja de hadde en svær avdeling med bare nøtter.. MEn tror para, valnøtter og pitsasj nøtter var fra norsk produsent(nøttefabrikken) og da tviler jeg på at de lå på samme pris.. butikken var iaf Maxi mat..

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...