Gå til innhold

siki

Medlemmer
  • Innlegg

    29
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av siki

  1. Tusen takk for svar :-) Skal ikke gjøre så langt ned neste gang! Var veldig usikker på om tomlene skulle over eller ikke, men videoene jeg fant viste at de skulle ligge over så derfor gjorde jeg det, men har kun gjort det den ene gangen så slutter med det nå Hahah ja, litt stress med benkpress i det racket :/ Stramme lats - check Takk for svar alle! Setter pris på det
  2. Hei, Har slitt en del med smalbenk, fått vondt i skuldre og håndledd. I dag fant jeg ut en smart måte å få filmet på, så nå har jeg filmet. Men i dag, etter tre uker siden sist, følte jeg at det gikk bra, bortsett fra av at jeg fikk vondt i albuen! Jeg vet ikke hvorfor men ... Håper dere kan ta dere tid til å se videoen. Håper noen kan hjelpe med en skadefri øvelse! Tusen takk på forhånd Video: Dette er grepet:
  3. Hmm, rart at jeg hadde bedre teknikk før jeg begynte å rette på teknikken haha.. Før så sleit jeg med ubalanse i løftet og slikt, skulle ikke ha rettet oppi det da! Men takk, skal prøve de øvelsene på hviledagene :-) Ja er redd for at jeg blir varig skadet..
  4. Tusen takk for svar. Mener du at jeg kan bli kvitt betennelsen ved de øvelsene? Og at jeg har gjort øvelsen feil siden jeg merker det nå i fremre deltoid?
  5. Hei, Her er historien og det jeg lurer på: I julen så klarte jeg å få betennelse i fremre delotiden, tror jeg. Det er ihvertfall vondt hvis jeg trykker med fingeren på det som jeg ser fra bilder på nett, på en muskel som er selve fremre deltoid, eller ligger i fremre deltoid (ikke helt kunnskap på dette). Dips for.eks, er en øvelse jeg ikke kan gjøre for det forårsaker drepende smerte i den muskelen. Så jeg har ikke tatt dips eller noen slike øvelser. Men i det siste (måneden, juni) har jeg merket litt smerte i denne muskelen når jeg tar benkpress. Jeg ser på nettet at denne muskelen (fremre deltoid) blir brukt under benkpress. Men jeg har ikke merket det før (fra januar til mai) når jeg har tatt benkpress. Betyr det at jeg har gjort øvelsen feil før siden jeg ikke har merket noe, eller gjør jeg den feil nå, siden jeg merker det i den muskelen? Jeg har jobbet siden mai med teknikken i benkpress, så jeg vet ikke hvorfor jeg merker dette først nå..veldig kjipt å være skadet på denne måten. Ødelegger motivasjon og alt. Jeg har ikke gjort noen nye øvelser i programmet jeg bruker, ICF5x5. Er det noen som vet? Takk for svar!
  6. Den liggende dumbell tricep extensions, bare med ezbar, blir ikke det franskpress? Den tok veldig bra når jeg kjørte den i dag. Tror muligens jeg begynte for mye (10kg) eller... Er dette en øvelse jeg kan erstatte tricep extensions i ICF5x5 programmet mitt? Og det går heller ikke utover håndleddene? Det stemmer, når jeg supinerer håndleddet, for når det blir tungt så er det vanskelig å holde håndleddet rett. Hammergrep går fint så langt, blir veldig sliten i spesielt høyre håndledd når jeg tar hammercurl.
  7. Med manualer? Hvilken øvelse er det? Vil ikke ha noe som kan ødelegge håndleddet.
  8. Godteri: Alt fra Hersey's.. Men spesielt Hersey's Oreo. Branch's Maple Nut Goodies (altfor god) Lucky Charms (frokostblanding med marshallows - finnes ikke diggere) Kake en bare må smake: Key lime pie. Vet ikke hvor i USA du skal da..
  9. Men, jeg tar også tricep extensions med rett stang.. Dette blir vel mye det samme for håndleddene.. En annen øvelse jeg kan ta?
  10. Takk. Men jeg tror det kommer av at når er på de siste repsend og er dritsliten, at jeg da bruker håndleddet mer for å dra armen opp og mot meg. Så da quitter jeg den øvelsen for godt. Vanskelig å la vær og bli sliten.. I tillegg er det vondt mer oppå, inni, ikke på siden.
  11. Tusen takk for svar alle, og for link redaktør. Jeg tror jeg prøver barbell curl først, og så eventuelt hammer-curl. Jeg vil tro det ikke er vanlig å ha det jeg har, tenker kanskje at håndleddet blir trent og derfor føles det slik men.. Når jeg tar/tok incline curl passet jeg på å ha håndleddet riktig, men som sagt tenker jeg at siden jeg passet på å holde det rett at leddene er "slitne" men..
  12. Hm rette, ja jeg prøver å holde de så rett som mulig hele tiden og tror jeg får det bra til. Men kan det ha noe med at jeg blir sliten i håndleddene og derfor får jeg sånn sliten-vondt? Takk for tipset. Tror også jeg prøver noe Standing Barbell Curl, som var et alternativ istedenfor incline curls i programmet mitt (ICF5x5).
  13. Ja okay takk for svar! Da får jeg prøve en annen bicep øvelse, er det noen tips, som kanskje ikke gjør det vondt for håndleddene? Kanskje jeg skal heller kjøpe håndleddstøtte.
  14. Hei, Trener incline curls, eller Alternate Seated Dumbbell Curl som det orginalt heter (denne øvelsen: https://www.muscleandstrength.com/exercises/alternate-seated-dumbbell-curl.html). Men etter jeg har tatt denne øvelsen er det ubehag i håndleddene. I form av vondt, ikke noe gale vondt men ubehagelig vondt. Jeg vet ikke hva det kommer av. Jeg slipper ikke hendene rett ned men holder de i en liten vinkel for å holde bicepen i spenn hele tiden (som det står jeg skal ifølge linken til øvelsen over). Jeg vet ikke hvor mye dette påvirker håndleddene, av å holde håndleddet rett med manual i hånden. Er dette normalt, å føle seg sliten-vondt-ubehag i håndleddene? Håndeleddene har også begynt å knake en del når jeg beveger de.. Tusen takk for svar
  15. Jeg er 19 år, blir 20 til sommeren. Jeg trente sammenhengende 4-5 uker etter jeg begynte på kreatin ja, men jeg hadde en oppladingsfase på 21 dager. Jeg har gått opp ca 4kg siden januar, men det har ikke avtatt hvis kreatinet hadde gjort at jeg gikk opp i vekt.. Man går jo ned i vekt hvis man stopper med kreatin, hvis det funket vel? Over her så står det man øker i muskelvekst av kreatin. Jeg vet ikke om det er kreatin eller trening, eller begge som har gjort jeg går opp i kg på trening. Her er treningsprogrammet: https://www.muscleandstrength.com/workouts/jason-blaha-ice-cream-fitness-5x5-novice-workout Jeg kjører cutting versjonen nå, altså 3x5 og 2x8, istedenfor 5x5. Tusen takk for svar alle, setter pris på det
  16. Jeg vet ikke hvor mange chins du klarer men, til du klarer sånn 3x8 chins, kan det være lurt å ta curls. Ellers ville jeg ikke erstattet en av 5x5 øvelsene med pullups/chins så du kan ta det på en hviledag for eksempel. Selv pleier jeg å kjøre noen pullups i ny og ne når det passer meg på treningsdager, har ikke gjort noe skade av det ennå, øker bare i antall pullups hele tiden der så jeg stopper ikke...
  17. Det stemmer, er det programmet. Jeg kjører Incline Curls istedenfor Straight Bar, som du selv kan velge mellom. Jeg synes det fungerer bra. Nå har jeg brukt det siden slutten av januar. Det er ikke for for kort treningsprogram slik som mange av andre treningsprogrammer er, der du drar på gymmen for 20 mins. Jeg bruker 50min-1 time på gjennomføringen. Du øker med 2,5kg for hver treningsøkt, så jeg synes det er et bra opplegg. Det går i bra fart oppover, så det er lurt å ikke begynne for høyt i kg, ellers vil du stagnere fort. Jeg kjører cutting versjonen nå.
  18. Ice Cream Fitness;)
  19. Jeg begynte på samme vekten, 40kg og bygget meg opp til 50kg på tre uker (1ste uke benk 2 ganger, 2ndre uke benk 1 gang, 3dje uke benk 2 ganger, ICF5x5 programmet). Dette var første tiden jeg har trent ordentlig i mitt liv. Jeg må si det var veldig seige uker deretter, og det har tatt meg 3 uker, men kanskje ikke så rart med tanke på lite med tid de ukene så ble kun benk en gang hver av de ukene, å komme opp til 52,5kg. Prognosene er opp 2,5kg på stangen for hver benkøkt i Ice Cream Fitness 5x5 programmet.
  20. Det kan godt være jeg får i meg maten jeg skal og dermed kreatinet. Men jeg er ikke akkurat storspiser. Det går i litt frokost, brødskiver til lunsj, middag og kvelds. Det skjønner jeg, her er litt mer tall: Uke 4-5-6-7-syk&ferie-17-18-20-21: 40kg til 55kg i benk. Markløft: 40-57,5kg. Stangroing: 32,5kg til 47,5kg Barbell shrug: 20-42,5kg. Close grip bench: 30-47,5kg Curls: 8-12kg. Forbrent 31000 kalorier siden januar. Jeg har ikke målt vekten under periodene, men jeg begynte på 72kg (september 2014) og veier nå 78kg. Perioden september-desember spiste jeg mer i form av 100g barer, men ikke så mye av det nå pga overflødig fett som jeg vil ha bort.. Ja jeg mistenker at jeg er en av de 30% men det er vanskelig å vite for meg som ikke har så mye kjennskap til hva som er vanlig, eller om det høres ut som det funker eller ikke.. Måler jeg ut fra bicepen høres det ikke ut som det hjelper men.. Skulle jo tro de var større hvis jeg faktisk fikk vann inn og hjalp meg med større muskler..
  21. Haha ja det skulle ikke forbause meg om noen gjorde det! Trente hardt de periodene. Jeg trente da, og nå, ICF5x5 programmet, så jeg økte/øker i kg for hver trening og ble god og sliten etter hver trening. Fikk i meg mat. Drakk nok vann. Jeg vil ikke ta kreatin om det ikke funker. 0,5cm på flere måneder er ufattelig lite med tanke på hvilke andre resultater jeg har sett med folk som har tatt kreatin.. Søkte rundt på dette og fant en fyr som skrev resultatet med kreatin = 2cm økning i omkrets på arm etter kreatin i 6mnd. 0,5cm på ca 3mnder kan jeg ikke se at det kommer av annet enn treningen men.. Også gått opp 4kg, noe jeg håper er muskelmasse....
  22. Tok ca 5g hver dag etter oppladingsfasen. Bicepen var vel kun den jeg målte ja da jeg tenkte at det ville være best pekepinn om kreatinet ga meg større muskler eller ikke. Men 0,5cm økning er ikke store greiene vel.. Det er en stund siden inntak nå. Vel, jeg har såklart trent etter treningsprogrammet mitt, 3 ganger i uken, trodde det var et selvfølge at jeg har trent når jeg skrev dette, hva skulle ellers vitsen med kreatin vært...
  23. Hei, Begynte 27.januar med inntak av kreatin mono. Til nå har bicepen, eller omkretsen, kun økt med 0,5cm. Det skal sies at jeg tok det i litt ny og ne i mars pga mye sykdom og sluttet med det den måneden.. Så blir vel litt feil å måle nå etter kuren..? Men siden det skal hjelpe å bygge muskler, hvis det hadde funket hadde ikke omkretsen økt med mer enn 0,5cm? Hva tenker dere? Takk for svar.
  24. Likte opplegget nå haha Men okay. Stå igjen som et spir er nå så hahah, men åh jeg har faktisk litt som kan gå bort! Nei har ikke trent like mange år som Arnold, men søking viser jo at bro split ikke er det verste men okay. Starting Strength, det er jo så få øvelser, dekker det da så og si like mye (muskelgrupper) som det jeg har i mitt program? Vil jeg fortsatt få muskler etter programmet? Står benkpress, kan jeg da bruke benkpress på maskin siden jeg ikke har en spotter for tiden? Markløft, det er ikke nybegynnerøvelse, og er redd for å ikke få i teknikken der slik at det blir mer skade enn muskler. Kan jeg ta noen annet? Kan jeg også trene flere ting den dagen jeg kjører programmet? Jeg har som sagt tenkt å trene kardio så, i tillegg til ass, hvis dere leser første post igjen, gerilja, noen tips til oppsett der? Tusen takk for svar EDIT: Jeg fant et Starting Strength inspirerende program her som så ut som et bra program, kan jeg kjøre det, blir det samme som linken lengre over her med de 3 baseøvelsene for dagen? Edit2: I dag filmet jeg mens jeg øvde meg på markløft, pendalroing og knebøy, kunne noen sendt meg pm og se om jeg gjør det riktig?
×
×
  • Opprett ny...