Hei,
Har nå prøvd å passe på kostholdet en måneds tid for å få ned fettprosenten litt til sommeren. Utgangspunktet var ca. 70 kg og fettprosent ca. 30 %, 177 cm høy.
Har nå gått ned ca. 2,5 kg, og er selvfølgelig fornøyd med det, for det har så langt gått veldig greit. Spiser ca. 2000 kcal, fordelt ca. 50 E% karbohydrat, 20 E% protein og 30 E% fett. Veier (stort sett) og logger maten og har rimelig god kontroll der. Jeg er ikke spesielt sulten, men energinivået har vært veldig lavt den siste uken. Inntil da har jeg klart å presse meg bra på trening, men nå synes jeg det er veldig demotiverende å være så tung og treg i muskulaturen. Hviledager har ikke hatt noe særlig effekt. I løpet av uka trener jeg 4 styrkeøkter (overkropp/underkropp-splitt) og 1-2 løpeøkter på 30-40 minutter, i tillegg til sykling til og fra skole.
Synes det blir vanskelig å opprettholde trykket på trening, og blir redd for å miste muskelmasse om jeg ikke klarer å opprettholde aktivitetsnivået. Er også usikker på om jeg klarer å fortsette å gå ned på 2000 kcal, men det frister ekstra lite å kutte mer når jeg har det sånn som nå. Akkurat nå føles det som at det eneste som hjelper er å stappe i seg kjeks og smågodt, men har ikke så veldig lyst til å sabotere meg selv heller. What to do?