Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Er det noen som veit hva slags krav det er for å bli vurdert i styrke på vg3 ? Har hørt noen steder at det er min vekt * 5/3 (benkpress, knebøy og markløft) Kan det stemme?

Takk for all hjelp ;)

Fortsetter under...

Skrevet

Jeg satte pers i benk forran læreren min i VG3 da vi hadde styrketrening. Vi ble vurdert etter hvordan vi presterte og hvordan vi lagde treningsplanen vår. Jeg løfta 140kg og det var nok til 6'er.

Skrevet

På vår skole har vi latterlige styrkekrav, 40kg i benkpress, maks reps, og 20kg bicepscurl, maks reps, har skolerekord på 85 reps på sistnevnte, og 5 reps bak skolerekord på benkpress, har tatt 79 reps der :) 6er er 40 reps i begge tester. De tar heller ikke hensyn til vekten vår.

Skrevet
Så det er ikke noe faste krav fra udir eller noe slikt ? Det er jo teit da.. Læreren kan "velge" selv hva slags krav han vil sette?

Ja, tror nok det er valgfritt ja, kravene varier mye fra skole til skole der jeg bor :)

Annonse

Skrevet

Vi hadde en test i push-ups (20 skikkelige var 6-er kravet for jenter) og situps, det var det eneste. Hadde vel et egentreningsopplegg med loggskriving og diverse, men det var ikke noen pre- eller posttest. Dette var ved en privatskole med dyktige og kvalifiserte kroppsøvingslærere, så når jeg tenker meg om var det dårlig at det ikke var noe mer enn dette.

Er ingen faste krav, er faktisk ikke noen krav om testing innen styrke i det hele tatt på VG3 (dessverre). I Kunnskapsløftet står det ingen plass nevnt styrketrening direkte når det gjelder mål for opplæringen VG3. Kun at elevene skal ha egentreningsperiode (og det behøver jo ikke være styrketrening).

Sååå, alt er egentlig opp til hvordan gymlæreren legger det opp. Det kan jo bli riktig så tilfeldig og urettferdig.

Skrevet

Jeg gikk på trondheim katedralskole, og vi hadde det latterligste kroppsøvningsopplegget i Europa. Jeg, som er bygd for tunge løft, og tunge løft only, ble vurdert PÅ TRE TING, og det var om jeg kunne basketreglene, kunne definere spenst, og hvor fort jeg sprang 3000m :)

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...