Gjest Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Det er faktisk lite som blir like billig som en porsjon prottisgrøt. Regnet meg frem til at mine porsjoner kommer på ca 6 kr og 70 øre. Riktignok med 40 gram whey tech til 399 pr 3 kg fra sverige, men still. Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 "Leonora skrev: Det er faktisk lite som blir like billig som en porsjon prottisgrøt. Regnet meg frem til at mine porsjoner kommer på ca 6 kr og 70 øre. Riktignok med 40 gram whey tech til 399 pr 3 kg fra sverige, men still. Ååå? Hvordan lager man det? Siter
Gjest Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Min versjon er 40 gram proteinpulver + 40 gram store havregryn (store av en grunn jeg ikke husker, men noe var det:P) blandet med passelig mye kokende/varmt vann Med for eksempel whey tech gir dette: 307 kcal 4,08g fett 34,56g protein 30,76g karb + en smule vitaminer og sporstoffer Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 Sounds good! Men du har peiling på proteinpulver.. Hvordan pulver er bra å bruke og hvorfor og sånn? Siter
Gjest Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Det ligger flere tråder ute om nettopp dette tema Se kostholdsforumet. For eksempel: http://forum.fitnessbloggen.no/threads/favoritt-proteinpulver.139/unread Ellers er det litt forskjell i type protein, men jeg går stort sett for det billigste som ikke er av erter Smak er viktigst for meg. Så er det å sjekke næringsinnhold opp i mot din kostholdsplan. Ceciliebs 1 Siter
Gjest Gjest Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Dette er jeg god på Kjæresten min og jeg bor sammen og går begge 2. klasse på VGS og lever sunt og billig. Typ, på et 500-kroners matbudsjett for begge to til en uke. Jeg handler på Rema 1000 eller Kiwi, som er billige og har godt utvalg. Handlelisten min ser stort sett slik ut: (vet en del tips er allerede nevnt, men whatever) Kyllingkjøttdeig, ca 20kr for 400g Svinestrimler, ca 20kr for 400g Kokt skinke, ca 15kr for 200g Frossen torsk i blokk, husker ikke verken merke eller pris, men det finnes mye billig der ute. Firstprice laks, ca 400g Ris/poteter Masse grønnsaker og frukt Riskaker fra first price (7kr pr pakke?) Havregryn Melk...noen ganger Diverse hermetikk, f.eks hakkede tomater, vannkastanjer, bønner, tunfisk.. Knekkebrød Du trenger ikke nødvendigvis å gå etter nøkkelhullsmerkingen for å få i deg sunn mat - det er nemlig mye av det som verken er spesielt sunt eller spesielt billig. F.eks Grandiosa...haha. Siter
nano Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 På rema i dag kjøpte jeg 500 g pasta for 3 kr. tonelone 1 Siter
Zeph Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Nøkkelhullsmerkingen er jo ein vits for folk som veit litt meir om kosthald enn folk flest. Mange gode tips her. Tilbod, frysar og rimelege produkt er gull verdt (eller, billige produkt er kanskje ikkje verdt vekta si i gull). Ver litt obs på næringsinnhald når ein er på jakt etter billige produkt. Det finnes billige kjøttvarer der ute som ikkje har like god samansetning. Meir fett og vatn. Siter
Gjest Gjest Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 "Zeph skrev: Nøkkelhullsmerkingen er jo ein vits for folk som veit litt meir om kosthald enn folk flest. No shit! Siter
Sara Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Her er trikset å se i alle mulige aviser og reklamer etter ukestilbud, og handle deretter Plutselig er laksefillet til halvpris, skyr til 10kr, kyllingen på tilbud, eller frukt og grønt billig. Det kan være dyrt å være student, men som mange av de andre som har kommetert, så finnes det en del billige løsninger også. Alt first price og landlord har er jo heldigvis ikke usunt! Siter
Zeph Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 Krydder er gull for å få smak på maten. Billig kylling og ris blir knall med litt krydder, chili, løk, kvitløk osv. Ceciliebs 1 Siter
Bekkelure Skrevet 12. desember 2011 Skrevet 12. desember 2011 egg røyket laks fra firstprice lag store porsjoner med middag og frys ned Ceciliebs 1 Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 "Frida Enea skrev: Dette er jeg god på Kjæresten min og jeg bor sammen og går begge 2. klasse på VGS og lever sunt og billig. Typ, på et 500-kroners matbudsjett for begge to til en uke. Jeg handler på Rema 1000 eller Kiwi, som er billige og har godt utvalg. Handlelisten min ser stort sett slik ut: (vet en del tips er allerede nevnt, men whatever) Kyllingkjøttdeig, ca 20kr for 400g Svinestrimler, ca 20kr for 400g Kokt skinke, ca 15kr for 200g Frossen torsk i blokk, husker ikke verken merke eller pris, men det finnes mye billig der ute. Firstprice laks, ca 400g Ris/poteter Masse grønnsaker og frukt Riskaker fra first price (7kr pr pakke?) Havregryn Melk...noen ganger Diverse hermetikk, f.eks hakkede tomater, vannkastanjer, bønner, tunfisk.. Knekkebrød Du trenger ikke nødvendigvis å gå etter nøkkelhullsmerkingen for å få i deg sunn mat - det er nemlig mye av det som verken er spesielt sunt eller spesielt billig. F.eks Grandiosa...haha. Herregud, det er jo så mye mer billig, sunn mat enn det jeg trodde! Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 "nano skrev: På rema i dag kjøpte jeg 500 g pasta for 3 kr. Ne-ei?? Det er sykt! Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 "Sara skrev: Her er trikset å se i alle mulige aviser og reklamer etter ukestilbud, og handle deretter Plutselig er laksefillet til halvpris, skyr til 10kr, kyllingen på tilbud, eller frukt og grønt billig. Det kan være dyrt å være student, men som mange av de andre som har kommetert, så finnes det en del billige løsninger også. Alt first price og landlord har er jo heldigvis ikke usunt! Ja, jeg blir helt overrasket! Hadde trodd det skulle bli kjempevanskelig å leve sunt! Siter
Ceciliebs Skrevet 12. desember 2011 Forfatter Skrevet 12. desember 2011 "Bekkelure skrev: egg røyket laks fra firstprice lag store porsjoner med middag og frys ned Det er favorittene mine, så det er bra det er billig Siter
Elena S Skrevet 13. desember 2011 Skrevet 13. desember 2011 Er selv førsteårsstudent og har sett mye på dette med sunt kosthold på studentbudsjett. - Sjekk tilbudene! Man kan tjene mye på disse. - Bunnpris har en middag på tilbud per dag. Laks, kylling, karbonader, svinekjøtt osv. Kjempebillig og kjempegreit! - Kjøp mye og frys ned. Jeg har bestandig laks, kylling og kjøttdeig fryst ned i porsjonspakkninger, slik overspiser du heller ikke. - Dra til Sverige hvis det er mulig! Ceciliebs 1 Siter
K89S Skrevet 14. desember 2011 Skrevet 14. desember 2011 Egg. Havregrøt kokt på vann med proteinpulver, kakaopulver, kanel og kardemomme (nå som det er jul) og sukrin på toppen, dyrere enn vanlig sukker, men helt klart verdt det. Sunt, godt, lett og raskt å lage!! Siter
Maria F Skrevet 14. desember 2011 Skrevet 14. desember 2011 Bak brød selv! Du sparer masse penger og vet hva det inneholder! :-) Kjøp firstprice kokt skinke og trepakk paprika til 9.90 så har du billig matpakke! :-) Ellers er fisk GENIALT!!! forssen torskefilet: 39 kr kiloen, 17 gram protein per 100g og 0.2 gram fett og 0.0 karbo. for under 40 kr får du altså 170 g pure protein!! Lenge leve fisk! Og hvis du ikke er redd for karbo er potet og gulrot billig og sunt! Er selv student og lever på trangt budsjett!!! Og en siste ting: følg med på tilbud! Da deg de ektra 15 min det tar å gå til ica eller mega for å handle akkurat det de har på tilbud den aktuelle uken (men ikke handl noe mer der, for det er ofte de me de beste tilbudene som er dyrest på vanlig mat som melk, smør, brød +++). Gjør ellers handlen på lavpriskjedene som Rema:-) Lykke til:D:D:D Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.