Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Fant ikke noen tråder om dette, så lagde denne.

Jeg googlet det, og fant mange gamle artikler om at den var så usunn og proppfull med sukker.. Men i mitt hode kan det ikke være så ille å bruke 40-50g av den noen dager i uka??

Fortsetter under...

Skrevet
  "mcgrath skrev:
Hei!

Fant ikke noen tråder om dette, så lagde denne.

Jeg googlet det, og fant mange gamle artikler om at den var så usunn og proppfull med sukker.. Men i mitt hode kan det ikke være så ille å bruke 40-50g av den noen dager i uka??

Ikke i mitt hode heller. Kjør på så lenge det passer inn i kalori-budsjettet ditt - hva nå enn det måtte vere!

Skrevet

Tror du 40-50 gram av det noen dager i uka vil hindre deg fra å nå målene dine? I så fall ville jeg styrt unna.

Skrevet

40 gram av dette gir deg 7.24 gram sukker og ca 29 kcal.

For de aller fleste antagelig ikke noe problem, men det kommer jo an på hva du putter i deg ellers.

Skrevet

Veldig godt eksempel, der ting tatt ut av samenheng blir helt feil.

Ja, Sweet & Sour blandinga inneholder litt sukker, men når den forsterkes med vanlige grønnsaker som gulrøtter, løk, purreløk og helles over rent kjøtt, er totalen for de aller, aller fleste så nær perfekt det går an å komme. En skje eller 2 med grov ris til, og du har et ganske optimalt måltid ferdig på 1-2-3.

Den som spiser 2-3 sånne glass i uka, har antagelig andre problemer enn bare sukkerinnholdet å hanskes med...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...