Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, hatt 2 økter med glutebridge og, etter å ha funnet ut at det er kult med stor ræv... :roflmao:

MEN, når eg tar det så kjenner eg det mest i hamstring? Og minimalt i glutes..

Kan noen forklare meg hva som kan være feilen?

Fortsetter under...

Skrevet
Dårlig aktivering? Hva med å prøve noen aktiveringsøvelser først?

Hmm, begge gangene har det vært etter minst 10 arbeidssett med knebøy, så burde være fyra opp noe baki der :p hehe..

Men kan prøve med litt utfall osv først i morgen og se hvordan det funker da. Takk for innspill :)

Skrevet
Prøv å presse gjennom helen. Evnt google: Bret Contreras, han har et par gode videoer.

Har sett litt på han, får se litt mere..

Har presset på helen, faktisk såpass at tærene er av bakken.. Så skal ihvertfall ikkje være et problem med det hmm

Skrevet

Bra at du kjører hælene i gulvet:) Tenk på at du skal knipe sammen så hardt du klarer. For meg hjelper det også å tenke på/visualisere at det e rompa som skal jobbe:) Du kan jo også prøve hip thrust. Og som nevnt over, prøv rene aktiviseingsøvelser, typ glute kickback, reverse hyper e.l.

Annonse

Skrevet

Har samme problemet som deg burny! derfor kjører jeg hip thrust istedet for glutebridge! Da får ræva svi godt! :p

Skrevet

Rull godt over rectus femoris, hamstrings og adductorene (særlig bakre/øvre del av adductor magnus) før du gjør denne øvelsen. Det bør hjelpe på.

Bruk et pvc-rør til RF og en ball av noe slags(gjerne litt større enn en typisk Lax ball), oppå en benk til hamstrings og adductor.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...