Hei. Skal etter en lenger pause begynne skikkelig med trening igjen. Jeg er det man kaller noob, nybegynner, taper, svak osv.
Jeg lurer på å starte med "SS", men har også kikka på RYP. Hva er "best"? Hva er et godt RYP oppsett?
Jeg også fikk en sånn strekk, det var vist en betent skive i ryggen. La det gå noen dager å se om det går over av seg selv. Kan anbefale å deloade, trene teknikk hvis du fortsatt plundrer.
Jeg er enig der. Har aldri fått smertert noen steder etter å ha trent disse, utenom når jeg har løfta feil, da har jeg vært klar over feilen og hva smerten kom av
Driver å surrer litt rundt på nett... leser om dette knebøyfenomenet at man ikke skal ha knærne lenger frem enn tærne.
Jeg personlig har ikke sjans til å utføre dette uten å skyve knær frem. Er det gal teknikk? Er det skadelig?
Til de som gidder: Knees Over Toes MYTH
Angående markløft ( litt seint ute men )
Ikke rykk i stanga når du løfter. Dra kontrollert stanga opp av gulvet. Du kan gjerne starte med å dra spennet ut av stanga, dvs dra i stanga til du kjenner den blir meget tung, også dra det du har. Rykking har lett for å ødelegge ting i denne kroppen
Det gjorde jeg, han mente det var en av skivene som var hovna opp og hadde fått seg en trøkk. Så han knaka litt på meg også får vi bare la det gå sin gang. Det kunne beskrives som en vrikka fot!
Hei igjen Ole.
Nå har jeg prøvd litt men nå snudde det og gikk andre veien..
Nå har jeg litt vondere og når jeg bøyer hodet når jeg sitter gjør det meget vondt i korsryggen.