Hei flotte treningsfolk.
Har tatt steget i riktig retning og lagt om kostholdet og kommet meg i trening igjen etter en hard periode av livet mitt. Jeg har noe erfaring fra før når det gjelder trening, men må innse mine begrensninger når det gjelder kosthold. Jeg har forsøkt å spise sunt de siste ukene og har opparbeidet meg litt kunnskap om hvor mye jeg forbrenner og hvor mye energi jeg bør få i meg. Men likevel er det noen punkter som gjør meg usikker.
Fakta om meg
Mann, 26
105kg, 179cm høy
Trener 3-4 ganger i uken på treningssenter.
Etterhvert kardio 2-3 ganger i uken 30-40 minutter
Diett.no har regnet ut følgende:
3086 kcal dagsbehov
- 772 kcal per dag for å gå mot 75kg frem til nyttår
= 2314 kcal per dag
Jeg har fått i meg følgende de fire siste dagene (7-10. mars):
Karbohydrater: 202g, 89g, 185g, 167g
Proteiner: 178, 201g, 179g, 223g
Fett: 80g, 57g, 48g, 43g
Kcal: 2139, 1696, 1901, 1964
Ser dette greit ut? Eller er det noe jeg bør justere på? Er fordeling mellom K/P/F "riktig"?
Ser at inntaket av energi (kcal) er noe under det diett.no har beregnet til meg, men gjør dette noe i det hele og store? Jeg føler ikke ubehag eller slapphet - faktisk helst motsatt av hva jeg hadde trodd på forhånd.
Jeg har ikke merket noe på vekta de to siste ukene, men jeg regner med at jeg går opp noe i muskelmasse siden jeg har begynt å trene igjen. Jeg friker ikke ut av den grunn, men det er fint å få klarhet i noen uvissheter. Setter stor pris på alle innspill fra dere.