Gå til innhold

Freakstyle

Medlemmer
  • Innlegg

    33
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Freakstyle sine prestasjoner

  1. Du har vel sikkert ligget i kalorioverskudd, og da går så klart vekten opp, og det skal godt gjøres å kun øke muskelmassen uten å legge på seg noe fett, så nei, jeg vil ikke si du gjør noe feil. Du kommer ikke til å klare å bevare all muskelmassen hvis du legger deg i underskudd, men bør ha som mål å bevare mest mulig.
  2. Starting Strength blir vel noe lignende det jeg allerede kjører(5x5)?
  3. Har i det siste hatt mer og mer fokus på å øke styrken. Kjører for tiden en dag med 8x3 og en med 5x5 i benkpress og knebøy, mens jeg kjører 5x5 en dag i uken i markløft og militærpress. Lurer enkelt og greit på om dette er en effektiv metode for å øke styrken og maksløft, eller om det finnes mer effektive metoder?
  4. Rygghev og omvendt roing for eksempel.
  5. Det er jo også derfor jeg vurderer å prøve programmet. Bare lurer på om det kan bli litt mye for en som er ny innen mengdetrening, og om jeg burde starte med litt mindre
  6. Har trent i rundt ett år nå, og har lyst til å prøve ut noe nytt. Har lest meg litt opp på mengdetrening, og lurer da på om programmet i denne artikkelen kan være en fin "intro" til mengdetrening. Noen som har noen erfaringer med programmet?
  7. Du kan for eksempel gå ned noen kilo for så å jobbe deg opp igjen, arbeide med fasen du sliter med (for eksempel markert stopp på brystet), prøve andre versjoner av benkpress eller prøve ut manualbenk. Men det jeg pleier å gjøre er å hoppe ett skritt videre, få så å heller gjøre noen færre repetisjoner. Dette som fikk meg over 80 kilo når jeg hadde vært der en snau måned!
  8. Du kan jo prøve X-size og se hvordan det går. Bare pass på å ha minst 48 timer mellom hver gang du kjører gjennom hver muskelgruppe.
  9. X-size har en del likeheter er med PHAT, bare at det går over fire dager. Absolutt verdt å prøve, var veldig fornøyd med det når jeg kjørte det selv, men tror ikke å kjøre det fire dager uten pause er helt optimalt.
  10. Det er flere splitter som går over fire dager hvor du får kjørt gjennom hver muskelgruppe to ganger i uka, du kan for eksempel kjøre overkropp og underkropp annenhver treningsøkt. Går også an å variere litt mer enn overkropp/underkropp med en fire-splitt.
  11. Kjører noe lignende det du ramser opp her, samtidig som jeg også kjører et program for sit-ups og push-ups fordi jeg snart skal inn til førstegangstjeneste. Merker bare at øktene til tider blir veldig lange i og med at jeg har en del store og tunge baseøvelser, og det var derfor jeg tenkte at jeg kanskje kunne holde meg til benkpress i stedet for både benk- og skulderpress Det gjør jeg også, derfor jeg kutter ned på bryst/skuldre/triceps og ikke rygg eller bein
  12. Det kunne vært en løsning, men da vil jeg ikke lenger få trent brystet tre ganger i uka.
  13. Trener for tiden med et helkroppsprogram tre dager i uken, hvor jeg fokuserer på å kjøre gjennom hele kroppen hver økt. Har til nå hatt benkpress og skulderpress hver økt, men lurer enkelt og greit på om jeg ikke taper så alt for mye på å kun ha benkpress?
  14. Absolutt ett godt fullkroppsprogram. Som for øvrig inneholder alle baseøvelsene jeg også har inkludert i programmet, bare at de der også har med isolasjons-øvelser i tillegg
  15. Poenget mitt var at man annenhver uke vil enda opp med å ha kun en øvelse for bryst, rygg og skuldre i og med at man uke en kun vil trene skulderpress og roing en gang i og uka etter kun vil trene benkpress en gang. Men da blir det jo som du sier i gjennomsnitt 1.5 økter per uke med de alle øvelsene utenom knebøy. Tanken var bare da at jeg går ned i antall ganger muskelen blir trent og får vokse hver uke. Da blir det nok å kjøre 1 x 5, og håpe på den awesome fremgangen du nevner
×
×
  • Opprett ny...