Gå til innhold

Nozoki

Medlemmer
  • Innlegg

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Nozoki

  1. Muligens teit spørsmål, men da passer det her ihvertfall. Hvis korrekt utført benkpress gjøres ned til midt på sternum, hvordan skal jenter med silikon/store bryster best gjøre benkpress? Skal de begrense ROM ned til toppen av brystene? Eller bør stanga føres nærmere halsen slik at ROM blir lengre, men armene ikke holder helt korrekt vinkler? Må spør om råd før jeg tar dette opp videre...
  2. Mener Fresh Fitness på Storhaug og Forus ikke har binding, du kan betale for en måned om gangen med kort. Må være medlem. 200 per måned eller 300 hvis du vil være med på gruppetimer.
  3. Jeg tilbeder kyllingfillet i vannbad. Vakuumpakker dem med noe krydder eller marinade, slenger dem oppi på 63,5 grader og lar dem ligge i minst 2 timer. Kjøler dem ned i kaldt vann, skjærer dem opp og posisjonerer dem i luft tette bokser for bruk resten av uken. Oppbevarer dem i kjøleskap på jobb, holder seg saftige og gode. Har vanligvis salat til, så kanskje ikke det mest spennende tilbehøret.
  4. Har du penger nok, så gå for en Sous Vide. Genialt til kjøtt/laks og grønnsaker kan du lage i mikroen. De er litt dyre, men er ofte på tilbud hos f.eks. elkjop. Uten lokk damper de, men har du lokket på vil dampen renne ned igjen i "gryten". Jeg brukte vanlige brødposer å tilbrede mat i starten.
  5. Du kan ta 2 gram før trening og 2 gram etter. Og på dager uten trening tar du 4 gram fordelt ut over dagen som det passer deg. Om BCAA har noe for seg når en spiser nok proteiner ellers i løpet av dagen, er en annen diskusjon.
  6. Usikker på historien til PSMF (Wikipedia hadde lite), men siden det er risiko for underernæring her så burde det kanskje vært smart å oppfordre folk til å se lege en gang i blant. Jeg tror dietten er mer folkelig når en bruker refeed dager aktivt og tar vitamin/omega3 tilskudd. Dersom en person kutter ut alt grønnsaker og vitamin/omega3, så bør en kun gjøre dette i samhold med lege. Så for å svare på spørsmålet ditt Henrik, en ren PSMF diett krever lege oppfølgning, men artikkelen her på Fitnessbloggen er mer folkelig.
  7. Ikke 100% sikker, men mener det spørs på fett %'en og kroppsvekt en har, men en plass mellom 2,2g og 3g per kilo. Tror ikke ønsket kroppsvekt skal brukes, med mindre en veier 200+.
  8. Right, misforstod spørsmålet litt. Tror egentlig ikke PSMF har et kcal mål. Eneste målet er å få i seg rett antall proteiner og masse grønnsaker. En middels overvektig person på 100 kilo bør få i seg 300 gram proteiner, som tilsvarer 1200 kcal. Med kanskje 500 gram (lavkarbo) grønnsaker i løpet av dagen blir dette kanskje 1400 kcal... Det er en grunn for dette kalles en ekstrem diett.
  9. Ingen fast fasit på dette, men tenker du kan ta to sammenhengende karborike måltider 1 dag hver uke eller annen hver uke. Med karborike måltider menes f.eks. grovt brød til lunsj og poteter til middag. Men ikke gå i overskudd på kcal inntaket. Dette finner du her: http://fitnessbloggen.no/guide-til-diettoppsett/
  10. Alle dietter virker, så lenge du får deg i kcal underskudd. Største forskjellen mellom dietter er hvor lette de er å følge. Jeg mener PSFM er en mer ekstrem diett, da den er lagt opp til å ta vekk alt som kroppen strengt tatt ikke trenger og derfor burde den være mer effektiv. Satt litt på spissen, kroppen er kun avhengig av proteiner fra mat så lenge den har fett å ta av. Siden vi kutter ut fett og karbo fra maten vår vil kcal underskuddet bli større og vektnedgangen bli mer effektiv. 2 ss smør er litt vel mye syns jeg, hvor mye blir det i gram? Hva med å heller steke kjøtt i stekeovnen i form? Eller prøve en grill panne?
  11. Velkommen til PSMF klubben På ca. 7 dager med et underskudd på 1000 kcal dagen (som er kanskje litt mye å starte på) burde du gå ned en kilo. Fettet forsvinner fra hele kroppen jevnt så der det er mest tar det også lengst tid å fjerne alt. For meg så blir jeg aldri kvitt magen ser det ut som. Det er dessverre umulig å si hvor mye du kan miste en plass. Anbefaler målebånd og måle samme tid hver dag hvis du er interessert i å se effekten. Ellers merker du kanskje at belter trenger flere hull og slikt. Jo mer fett en har, jo raskere forsvinner dette. Men så går kroppen gradvis over til å ta av musklene i tillegg til fettet for å "dekke" kcal underskuddet. Derfor er det viktig med styrketrening. Dette er en gradvis prosess, kroppen vil alltid bryte ned muskler nå den er i underskudd, men når en har mye fett vil kroppen prioritere dette. Jeg gikk fra ca. 96 kilo til 78 kilo over noen måneder, med ca. 1 kilo i uken. Logget ikke vekten min, så er litt usikker hvor fort det gikk. Alle dietter er vel strengt tatt ikke sunne, men det er ikke overvekt heller så jeg ville si det er et sunnere valg å gå på PSMF. Hvor lenge du bør holde avgjør du selv. Funker det og du føler deg frisk, så lø på. Bare husk å ta refeed dager oftere når du går ned i vekt. Angående trening så ikke tenk tid, men øvelser. Du bør ha et program som fokuserer på hele kroppen. Du starter lett og jobber deg oppover for å lære øvelsene over flere uker. Bruk gjerne maskiner for å komme i gang, men så over til fri vekter etter et par måneder. Alle dietter som virker er nazi. Men litt smør eller olje burde gå an, bare husk at det er alle de små tingene som du ikke teller som ødelegger eller reduserer kcal underskuddet. 1gr smør = 7,5 kcal eller noe slikt. Til frokost ville jeg anbefalt Cottage Cheese med litt konsentrert saft (uten sukker). Protein pulver er mer en nødløsning hvis du ikke får i deg nok proteiner, eller litt feel good etter trening. Resultater vil du se, jeg bare håper du ikke dropper av dietten dersom bunaden ikke passer til 17. mai. Husk det er en 17. mai neste år også.
  12. Litt usikker hvilken formel du er ute etter, men for en liten stund siden lagde jeg dette regnearket: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fQ0iJ2SkSYe4EIn8WXsNJPtNg1wN7ILjdDYoTkJhzxI/edit?usp=sharing Gå til File - download as Excel dersom du ønsker å lage en lokal kopi.
×
×
  • Opprett ny...