Velkommen til PSMF klubben
På ca. 7 dager med et underskudd på 1000 kcal dagen (som er kanskje litt mye å starte på) burde du gå ned en kilo.
Fettet forsvinner fra hele kroppen jevnt så der det er mest tar det også lengst tid å fjerne alt. For meg så blir jeg aldri kvitt magen ser det ut som.
Det er dessverre umulig å si hvor mye du kan miste en plass. Anbefaler målebånd og måle samme tid hver dag hvis du er interessert i å se effekten. Ellers merker du kanskje at belter trenger flere hull og slikt.
Jo mer fett en har, jo raskere forsvinner dette. Men så går kroppen gradvis over til å ta av musklene i tillegg til fettet for å "dekke" kcal underskuddet. Derfor er det viktig med styrketrening. Dette er en gradvis prosess, kroppen vil alltid bryte ned muskler nå den er i underskudd, men når en har mye fett vil kroppen prioritere dette.
Jeg gikk fra ca. 96 kilo til 78 kilo over noen måneder, med ca. 1 kilo i uken. Logget ikke vekten min, så er litt usikker hvor fort det gikk.
Alle dietter er vel strengt tatt ikke sunne, men det er ikke overvekt heller så jeg ville si det er et sunnere valg å gå på PSMF. Hvor lenge du bør holde avgjør du selv. Funker det og du føler deg frisk, så lø på. Bare husk å ta refeed dager oftere når du går ned i vekt.
Angående trening så ikke tenk tid, men øvelser. Du bør ha et program som fokuserer på hele kroppen. Du starter lett og jobber deg oppover for å lære øvelsene over flere uker. Bruk gjerne maskiner for å komme i gang, men så over til fri vekter etter et par måneder.
Alle dietter som virker er nazi. Men litt smør eller olje burde gå an, bare husk at det er alle de små tingene som du ikke teller som ødelegger eller reduserer kcal underskuddet. 1gr smør = 7,5 kcal eller noe slikt.
Til frokost ville jeg anbefalt Cottage Cheese med litt konsentrert saft (uten sukker). Protein pulver er mer en nødløsning hvis du ikke får i deg nok proteiner, eller litt feel good etter trening.
Resultater vil du se, jeg bare håper du ikke dropper av dietten dersom bunaden ikke passer til 17. mai. Husk det er en 17. mai neste år også.