Den dagen/kvelden du har tid til å tilberede mat så foreslår jeg at du lager mat for fire ganger feks i stedet for en! Putt i fryseren og ta med i bilen. Da er det jo fryst og tar lang tid på å tine, det vil si det holder seg lenger.
Hvis vi tar kylling som et eksempel så kan du jo lage en kyllingsalat og kjøpe en bok cottagecheese og ha ved siden av som gjør deg ordentlig mett Tilbehør som krydder osv kan du jo ha med i bilen!
Jeg anbefaler deg å kjøpe SKYR som et mellommåltid og ta en banan samtidig Ellers så er banan, cottagecheese, en neve usaltede nøtter med kanel på toppen veldig godt! Det krever ikke for mye; en boks, en banan, nøtter og så kan du enten kjøpe en cottagecheese på en butikk som er åpen til kl. 23, eller ta med hjemmefra i en boks med kjøleelementer.
Dersom du bestemmer deg for å endre livsstil så krever det en stor innsats og du må jobbe litt for det. Om det krever at du faktisk må stå en time etter jobb å lage mat, tilberede mat, sette frem bokser osv til dagen etter så må du dessverre det selv om senga er det eneste du tenker på.... Sånn er det for alle mange ganger, men det er da viktig med selvkontroll!
Anbefaler også å lage deg en omelett med hamburgerrygg, kalkunpålegg, med litt løk og paprika/evt andre grønnsaker og ha med i en boks.
Hva med å investere i en liten kjølebag? Lykke til