Gå til innhold

MartineA

Medlemmer
  • Innlegg

    18
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av MartineA

  1. Hva er det som ikke er guilty pleasure? Listen med guilty pleasures er jo så lang, men øverst på tronen er frozen yoghurt, cupcakes med frosting, franske makroner, mørk sjokolade, popcorn, ben&jerry's-is og det meste av kake. Mørk sjokolade, popcorn og ben&jerry's-is er egentlig det vanskeligste, går jo forbi det hver gang jeg er på butikken. Alt annet som er guilty pleasure for meg spiser jeg så sjelden, så det må nesten være lov å unne seg det en gang i blant.
  2. MartineA

    Ikke nok kcal

    Jeg fikk anbefalt næringsdrikker: fullverdige med fiber av merket Fresubin eller Nutridrink, inneholder rundt 300kcal. Skal ikke fungere som måltidserstatter, men kan bli tatt som mellommåltid om man ikke får i seg alt av kalorier i løpet av en dag.
  3. MartineA

    Ikke nok kcal

    Jeg er også langt under det inntaket jeg skal ha, jeg skal ha 2500kcal om dagen i følge ernæringsfysiologen min de ukene jeg kun har håndballtrening en dag i uka og kamp om helga. (pluss annen smågåing til og fra steder) Syns 2500 virker alt for mye, og et vanskelig mål å nå, særlig om jeg vil ned i vekt og fettprosent. Vet det er noen ernæringsdrikker som fins på apoteket, det er ikke slankedrikk, men det er næringsdrikk til de som ikke får i seg nok kalorier i løpet av en dag.
  4. For min del er en halv boks med cottage cheese nok til frokost. Til frokost ligger jeg på cirka 200kcal totalt, og jeg har mine grunner for det. Og når jeg ikke er en storspiser og blir fort mett så dytter ikke jeg i meg mer mat enn nødvendig. Det jeg spiser til frokost er mer enn nok mat for meg, og det holder meg mett.
  5. Det er jo ikke for mye med en boks, men som sagt, jeg er ingen storspiser og jeg blir fort mett grunnet diverse årsaker. Blander som regel noe syltetøy oppi for å få noe smak, eller en halv banan og noe bringebær/blåbær.
  6. Favoritten min nå er gresk yoghurt med jordbær, valnøtter og litt flytende honning. Ellers så går det i egg, knekkebrød og en boks med makrell i tomat. Ikke alt på en gang, men jeg varierer fra dag til dag. Pålegg kan være avocado eller philadelphiaost. Jeg føler meg utrolig kjedelig i matveien, går også fort matlei siden det er det samme til frokost hele tiden. Annen frokost er mager vaniljekesam med bær, det glir lettere ned om man er matlei en dag også. Og nei, en boks cottage cheese er ikke mye, om jeg spiser cottage cheese til frokost så tar jeg 150g. (skal sies at jeg ikke er en storspiser, så jeg blir fort mett)
  7. Er på 30% nå. Målet er å komme ned til 20-25%
×
×
  • Opprett ny...