Hei.
Jeg gikk selv på ketolysekuren for 3 år siden, og mistet betydelig med vekt og FETT rundt MAGE, RYGG, RUMPE og LÅR. Og da snakker jeg om fett og ikke muskler. Etter det sluttet jeg på ketolysekuren og det tok meg ca 3 år å komme tilbake på tilsvarende vekt og fettmengde som før kuren.
Sammenligner jeg ketolysekuren min med "annen" slanking jeg har bedrevet, så tok det lengere tid før vekten gikk opp med ketolyse kuren.
På ketolysekuren unngikk jeg å spise brød, ris, pasta, poteter og andre matvarer som inneholdt mer enn 1-2 gr. karbohydrater pr. 100 gr. Jeg spiste ikke noe overdreven av matvarer med høy fett innhold, noe mer oster og mer kjøtt, fisk og kylling.
"Vanligvis" har man en blandet forbrenning. Når man går på denne kuren, vil kroppen skaffe seg annet å forbrenne enn karbohydratene. Da vil kroppen omdanne fettet til KETONER og det er disse som blir brukt som forbrenningsmateriale i muskler og andre organer. Dette kan sjekkes på stix som man kan kjøpe på apotek, og noe skilles også ut gjennom pusten.
Personlig ville jef anbefalt vennen din til å å gå på ketolyse kuren, hvis han skal gjøre dette over lengere periode. PSMF er som sagt en "crash"-diett.
Jeg prøver selv med PSMF og skal gå over til en mildere ketolysekur når jeg har kommet til en ønskelig vekt. Jeg trives bedre med lite karbohydrater, de gi gir meg bare oppblåst mage og gjør meg "slapp".
For kvinner med hormonelle problemer vil jeg perosnlig anebfale ketolysekuren for å minske fett rundt magen og få en normal menstruasjonsyklus, enn å bruke medikamenter.
Hilsen