Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har i mine 5 års treningsperiode brukt 8x3 på så og si alt jeg gjør, men ønsker å vite hvor jeg kan benytte meg av 5x5.

Jeg regner med at all kjerne muskulatur kan man trene med 5x5. Men utover dette?

Fortsetter under...

Skrevet

Alle baseøvelser kan fint trenes med 5x5 og alle isolasjonsøvelser hvor man trygt kan kjøre litt tunge vekter.

Anbefaler deg å lese denne for litt ideer hvordan du kan sette opp litt mer variasjon i programmet ditt for bedre resultater:

http://myrevolution.no/blade/2011/11/02/the-perfect-program/

Dersom du alltid har trent 8x3 (3 sett 8 reps?) ville det sikkert vært smart å gått helt ned på 3 reps en periode. Jobb deg opp mot et toppsett i henhold til autoregulering (http://fitnessbloggen.no/5x5-med-autoregulering/). Og så en periode med høyreps 12-20 repetisjoner.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...