Trine0000 Skrevet 25. mars 2013 Skrevet 25. mars 2013 Hva spiser dere som middag de dagene dere rett og slett ikke har tid til å lage, eller har klare matpakker/rester.
Gjest Jester Skrevet 25. mars 2013 Skrevet 25. mars 2013 Det tror jeg varierer like mye som hvor mange medlemmer vi har og hvordan dagen deres er. Men: 1) Om dette ikke er hver dag kan man helt fint dra på Mc Donalds, ta seg et pizzastykke eller noe. Det gjør ingenting, en og annen gang. Livsstil handler ikke om å leve i en anstrengt boble, men å balansere det meste i moderasjon. 2) Om man fortsatt ønsker å velge et sunnere alternativ så finnes det jo nok av butikker som både har salatbar og varmdisk med kylling, koteletter, fiskekaker m.m 3) Skyr + Tine yt + frukt (ikke akkurat middag, men ofte som lunsj på farten)
slett_meg Skrevet 25. mars 2013 Skrevet 25. mars 2013 ferskdisken, eller en pakke eller to med kjøttpålegg som f.eks roastbiff. men det er veldig veldig sjelden det ikke er tid til å f.eks lage seg en omelett. stekt egg og en boks med bønner tar få minutter.
Lachfaderen Skrevet 25. mars 2013 Skrevet 25. mars 2013 Mat som ikke trenger tilberedning som tunfisk på boks, fersk spinat, cherrytomater, avaocado. Knasker riskaker om jeg ikke gidder å koke ris. På dagtid (følger biorytmedietten): røkelaks i lompe. Epler og peanøttsmør/nøtter, proteinshake med kokosmelk. Makrell i tomat rett fra boksen med en gulrot. Sashimi av salmalaks.
Oddis Skrevet 26. mars 2013 Skrevet 26. mars 2013 Hvor ofte er det man ikke har 5 minutt til å lage et kjapt måltid? På 5 minutt kan man lage: Wok med kylling/finnbiff/hval/scampi/... og grønnsaker (risen bør helst være ferdig først, men den lager seg selv i riskoker) Omelett Pizza om du har ferdig bunn i frysen Verdens beste ostesmørbrød (brød, salami, tomat, brie og pesto )
Anbefalte innlegg