Gå til innhold

Clutch

Medlemmer
  • Innlegg

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Clutch sine prestasjoner

  1. Jeg ville ikke vært urolig for kostholdet på en rep-øvelse hvor du får servert FR. FR har en overordnet funksjon - bevare din stridsdyktighet. Avhengig av øvelsens intensitet og varighet er det ikke uvanlig å gå ned noen kilo i felt (drøyeste eksempel er 15 kg på 8 dager(og det var med 100g smør ekstra til hvert måltid))- men jeg tviler på at du blir utsatt for den typen påkjenning i HV. Mann deg opp, tving i det hele Lamb Multigetawayen og hvis du er redd for å gå i overskudd så kan du heller styre unna alt det andre mikk-makket som er i rasjonene.Hvis det blir mye ventetjeneste og befalet ditt ikke tar tak og holder dere i aktivitet så kan du jo alltids insje på magasindrill, klikkprosedyre eller HK-gym. Frokostposen, lunsjposen og middagsposen vil til sammen gi deg ca 2250 kcal på en dag - i tillegg kommer sjokolade eller drops, kjeks, pålegg og tyggis. Spis heller maten din og la aktivitetsnivået ditt regulere hvorvidt du går i over- eller underskudd.
  2. Spørsmål til filmklippet - hvilken teip er det som benyttes? Sportsteip og tensoplast?
  3. Wow. Jeg elsker folk som har peiling. En vidunderlig mengde info. Tusen hjertelig takk for et så godt og utfyllende svar!
  4. Regner med at jeg får en henvisning dersom legen ikke har peiling?
  5. Jeg er på ingen måte overbevist - jeg har ytterst begrenset kompetanse selv, men legger merke til den hevelsen som oppstår nedenfor kneskåla. ROS er meget mulig, ringer legekontoret i morgen og skaffer time.
  6. Jeg er 23 og har hatt Schlattersproblematikken siden jeg var 14 - det gikk over i en periode hvor jeg var fysisk inaktiv men kommer tilbake i forbindelse med tilnærmet alle belastninger (foruten langrennsløping av en eller annen grunn)
  7. Hei, jeg har forsøkt å trene jevnt nå i ca et halvt år og har opplevd en meget motiverene fremgang på noen felt, og mindre motiverende status quo på andre felt - noe som forsåvidt er greit, jeg er tålmodig og gjentar mantraet om at rom ikke var bygget på en dag- men, det absolutt minst motiverende er er en gammel stadig tilbakevendende skade "Schlatters" som hemmer all aktivitet som innebærer kneleddet. - såvidt jeg har forstått utifra lesning her på forumet er det TRE baseøvelser som man bør ha med (ikke må, men bør). Benkpress, knebøy og markløft. Benkpress er null problem, progresjonen er merkbar og motiverende. Grunnet overnevnte skade så er knebøy/frontbøy tilnærmet umulig å gjennomføre med vekter. Markløft er på den andre siden veldig givende å drive på med, men fører til at knærne verker i tre-fire dager etterpå (selv med så lite som 40 kg) - og ja, jeg burde sikkert oppsøke en lege og få titta nærmere på det, og så fort jeg finner ut hvordan jeg finner ut hvem fastlegen min er skal jeg gjøre det., men - finnes det noen alternative øvelser som kan erstatte knebøy/markløft som ikke belaster knær i så stor grad, evt. kan noen anbefale meg en støtte for knærne som kan hjelpe meg til å gjennomføre markløft uten at jeg ender opp med å spasere rundt med stive knær resten av uka? -E
×
×
  • Opprett ny...