Gå til innhold

MCRM

Medlemmer
  • Innlegg

    13
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av MCRM

  1. Setter pris på alt av tilbakemeldinger så tusen takk for at du tok deg tid og for svarene :-)
  2. Er veldig variabelt med hvem øvelser som fører til smerte, men løping, knebøy og andre øvelser som belaster knærne tydelig går ikke i lengere perioder, øvelser med hopp eller som gir støt på kneet fungerer også dårlig.
  3. Jeg har operert begge knærne for diskoid lateral menisk, på høyre kneet hadde menisken ryket av ytterst så dem fjernet dem løse delen og lot det som var igjen bli. Nå på operasjonen på venstre kneet hadde den revnet langs bakre kant, det var ikke mulighet for å ordne den så bakre del ble klipt vekk så jeg har alt for lite av bakre del igjen på venstre kneet. Venstre kneet er mye vondere enn høyre men sliter med begge. Det føles ut som kniver som stikker inn på utsiden av kneet og inn mot midten, det kommer å går men noen ganger er det umulig å strekke/bøye på kneet pga smertene. Har til nå klart å trene med begge knærne selvom smerten har vært der, men nå etter operasjon på venstre var skadene værre og fikk da den beskjeden ang løping og ikke mere kampsport. Håper denne informasjonen hjalp litt mere :-)
  4. Hei! Jeg har et spørsmål og håper noen her inne kanskje har noen tips eller vært borti noe lignende selv :-) jeg er født med en skadet menisk på begge bein, vært igjennom flere operasjoner på høyre så langt og opererte venstre kneet nå om torsdagen, venstre kneet var vist noe mere komplisert enn høyre så fikk en ganske trist beskjed om at jeg ikke kan løpe eller trene kampsport mere som jeg elsker å drive med! For det vil gi alt for store slitasje skader på kneet og jeg må igjennom større operasjoner senere igjen. Men jeg vil ikke la dette stoppe meg fra trening, som er en del av hverdagen min og vært det i flere år! Så noen som har tips eller kanskje treningsøvelser som virkelig har fungert på å forbedre kneet, jeg tar i mot hva som helst! :-) lest mye på nette men liker å høre erfaringer fra andre mye bedre! Takk på forhånd! :-)
  5. Har gått på en sånn smell før, ikke moro! Så denne gangen skal jeg nå målet mitt på en sunn måte! :-) hehe
  6. Tusen takk for gode råd og veiledning! setter stor pris på det :-)
  7. Hei, jeg prøver sterkt å få sommer kroppen på plass, men står helt fast! Så ville vært supert hvis noen ville hjulpet meg litt :-) Jeg er ei jente på 17 år, 1.64 cm høy og veier 62 kg og har en sterk beinbygning. ( har ikke så lyst til å legge ut bilde av kroppen min så velger heller å si kort om den ) Dette er da drømme målet mitt: men kan si at jeg har ikke peiling på hvordan jeg skal få den, skjønner at jeg må trene og spise sunt, men ville vært fint hvis noen hadde noen råd, noen øvelser som ville hjulpet, eller noe lignende. Takk på forhånd :-)
  8. .
×
×
  • Opprett ny...