Hei
Jeg er ny her, og har et par spørsmål angående PSMF.
Jeg har tidligere drevet ganske aktivt med trening, men etter at jeg begynte å jobbe skift for et par år siden, noe som også inkluderte mye "fast food" på natterstid så har formen dalt nedover! Jeg er en gutt, som er 185, og veier 93kg. Så her er det noe å ta tak i! Jeg har vel hovedsakelig fett rundt magen.
Jeg prøver å være ute å jogge 1 til 2 ganger i uken, samt at jeg trener styrke 1 til 2 ganger i uken. Slik jeg har forstått det er det ikke noen hensikt å være ute å jogge når man går på denne dietten?
Så til noen av spørsmålene jeg har, nei jeg har ikke tenkt å be dere om å sette opp et program for meg, for det har jeg tenkt og brukt endel tid på slik at jeg lærer underveis, både med tanke på kosthold, trening, både før, underveis og etter at dietten er ferdig.
Jeg jobber fast i en 5 skift ordning, samtidig som jeg studerer. Jeg er også med i industrivernet som røykdykker på jobb. Dagene er generelt hektiske. Frem mot Juni har jeg nå 5 eksamener, og 10 prøver jeg må bruke endel tid på å konsentrere meg for å levere gode resultater, samt at jeg i slutten av april har en arbeidsrelatert røykdykkertest som jeg må prestere ganske bra på. Bør jeg vente med å starte på dietten til etter at alt dette er ferdig? Eller kan jeg starte nå, men kanskje "bunkre" opp en dag, eller to i forveien til røykdykkertesten? For så å fortsette på dietten etter at den er ferdig? Som dere forstår så har jeg lyst til å prestere ganske bra på testen, da det er en liten "prestisje" i laget å forbedre seg for hvert år...
Jeg har jo lest igjennom flere sider av denne tråden, og ser at enkelte blir ganske så slapp og energifattige under dietten, mens andre ikke. Og det finnes jo helt sikkert ikke noe fasitsvar på dette før man selv har testet det ut.
Men hva tror dere? Har jeg mulighet for å starte nå, for så å "bunkre" opp en, eller to dager før testen for å yte optimalt? Og vil en slik diett påvirke konsentrasjonen og motivasjonen i forhold til studiene?
Per i dag mangler jeg mye struktur i kostholdet, jeg har ingen problemer med å gå sulten i timesvis, for så å spise mye, og enkelte dager spiser jeg mye, evnt jevnt utover hele dagen, mens andre dager hvor jeg har det travelt "glemmer" jeg og spise... Dette er jo noe jeg vil få gjort noe med! Så jeg har "aliert" meg med ett par kompiser og kollegaer som skal hjelper til å følge opp programmet når jeg starter.
Håper dette ikke ble altfor rotete og at noen har noen fornuftige svar å komme med! =)