Gå til innhold

ErikActic

Medlemmer
  • Innlegg

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av ErikActic

  1. Jo fullt mulig, men tenkte kanskje om noen var gode på litt mer skånsome og kreative øvelser som innebærer å bruke en del kroppsvekt og evt. et redskap for å få litt intensitet i utførelsen. Hun skal brenne fett og ikke bli veldig sterk i enkeltøvelser.
  2. Hei Jeg har fått moren min til å starte på treningssenter. Hun er 60, men har sinnet til en 40-åring. Hun har nå en BMI på rundt 40, som jeg gjerne vil få den litt lavere. I første omgang er et mål på å gå ned 10kg satt opp. Hun er en travel sportsjournalist, så hun vil gjerne trene på morgenen. Da er det ikke noe særlig saltimer så jeg vil gjerne lage et bra opplegg til henne. Jeg tenker først 20-25min med ellipsemaskin, tredemølle/sykkel etc. først, men hvilke øvelser kan jeg fylle de resterende 35-40min med som er effektive, energikrevende og passende for en litt tung dame på 60? Setter veldig pris på svar.
  3. Sant nok, men var vel det at jeg hadde lyst på et fullkroppsprogram som jeg tar vel gang hvor jeg har får trent hele kroppen etter alle disse øvelsene, og deretter fylle på med litt ekstra "krydder" etterpå. I tillegg tenkte jeg å kjøre de tre lettere øvelsene bicepscurl, arnoldpress og tricepspress mellom henholdvis knebøy, markløft og benkpress hantler, altså har jeg et hovedprogram til hver treningsdags. Så flere isolasjonsøvelser om jeg har energien og tiden til det. Jeg følte i alle fall at det var en god idè. Men det var der jeg lurte på om det er mange som trener 2 og 2 øvelser sammen for effektivitetens skyld eller om man trenger ordentlige pauser for å kunne prestere optimalt til hvert sett?
  4. Takk for mange gode råd.:thumbsup: Jeg skjønner at et fullkroppsprogram er best løsning for meg akkurat nå. Jeg går for følgende program i noen måneder og ser hvor det tar meg hen: Knebøy, markløft, benkpress hantler rett, bicepscurl, tricepspress og arnoldpress som kjerneøvelser hver eneste treningsdag og så har jeg valgt ut 2-3 tilleggsøvelser for å ha fokusere på spesielle områder hver gang. BEIN: beinpress med et ben, sittende lårcurl, tåhev, RYGGogMAGE: rygghev, roing bredt grep, beinhev, planken, ARMERogBRYST: roing bredt grep, dips, benkpress hantler skrå, en bicepsøvelse Nå må jeg bare bli litt mer effektiv i utførelsen av programmet. Tiden gikk veldig fort forrige gang.. Når dere trener tar dere en øvelse av gangen med pauser i mellom, eller kombinerer dere øvelser for å gjennomføre ting mer effektivt, eksempelvis knebøy + bicepscurl og markløft + tricepspress? Er det noen som kan nevne noen styrkeøvelser som virkelig strammer opp mage og siden? Gode øvelser hvor man virkelig kjenner på siden at man har trent.
  5. Hei Jeg er en 25 år gammel mann som nylig har startet et litt mer aktivt forhold til trening. Jeg har gått fra sporadisk trening på 1 gang i uka, til 2 fotballtreninger og 3 styrketreninger i uken. Jeg har prøvd å lese meg litt opp på styrketrening i det siste, menn jeg føler at jeg drukner i en jungel av informasjon. Alt for mange ulike artikler, blogger, råd, tips, dietter, kosttilskudd øvelser, og treningsprogram. Jeg skal greie å finne fram til det meste av informasjon jeg trenger på egen hånd, men det er en ting jeg gjerne vil ha et svar på. Jeg har 1 time (før jobb) til rådighet 3 ganger i uken til styrketrening. Jeg har lyst til å ha det mest effektive programmet for å stramme opp kroppen og bygge muskler. Bør jeg da velge et 3-splitt program ala dette: http://tomminutrition.com/index.php?nr=90&case=4&id=207&idkategori=69&startrow= Eller bør jeg kjøre et program som tar hele kroppen 3 ganger i uken med kjerneøvelser som markløft, benkpress, knebøy ++? Hva er fordeler/ulemper med de ulike programmene? Er det noe forskning som sier at den ene treningsmetoden er bedre enn den andre? Hva slags programmer kjører flest folk her inne, splitt eller fullkroppstrening? Setter veldig pris på eventuelt svar. mvh Erik
×
×
  • Opprett ny...