Beklager fraværet, har ikke sett at det har vært postet noe mer på tråden før nå.
Men i disse tider har jeg begynt med rehabiliteringsøvelser på muskelklinikken med Jelani Ask som har hjulpet ekstremt mye! Etter kun 2-3 uker har jeg hatt fantastisk framgang og gleder meg til å bli om ikke 100% frisk, ihvertfall 98%!
Problemet har vært muskelaturen rundt skulderbladet som ikke har vært sterkt nok. Som fysioen på muskelklinkken sa, så er det et problem med muskelaturen rundt skulderbladet som gjør at vingene ikke blir roterte loddrett som vanlig, men litt utover fra ryggen. Dette har bidratt i at andre muskler og sener har måttet gjort en jobb den i hovedsak ikke skulle gjort.
Alle øvelser som gjør vondt burde ikke bli gjort Zorba, jeg forsøkte floor press selv, men merket fort at dette ikke var en bevegelse jeg klarte å gjøre enda. I disse dager trener jeg opp skulderen med følgende øvelser:
One hand Scapula traction - Armer i skulder høyde mot en vegg, med en et ørlite foroverlent holdning. Press området mellom skulderbladene ut og hold, deretter slipp og skulderbladene sammen ved å bruke skuldre.
One hand overhead stretch - 1 set / hold 15 sec med 1.7 cm strikk
Side Stretch - 3 set / 15 rep med 1.7 cm strikk (strikk monteres i 45 graders vinkel til side for kroppen, plasser hånden i strikken og press albue ned mot midjen, ikke inntil - ut med brystet og hold albuen der i 3 sek.)
Det er en hel del andre øvelser man også kan gjøre, men dette er ihvertfall disse jeg gjøre hver dag. Dette er nok ganske dårlig forklart, men jeg anbefaler å snakke med en fysio, har du samme problemet som meg er nok løsningen ikke så "farfetched" som man tror!