Gå til innhold

Beate Muren

Medlemmer
  • Innlegg

    19
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Beate Muren

  1. Det skal jeg :-)
  2. Da fortsetter jeg og prøver å tro på meg selv, selv om jeg nå tydeligvis er inne i et platå. Jeg trives godt med det programmet jeg har fått så da kommer vel kiloene etterhvert :-)
  3. Ekstrem fremgang med tanke på kondis altså. Det kom litt feil ut og kan nok lett misforståes. :-) Dere er alle så flinke her inne så jeg var bare ute etter litt tips og råd om dere feks følte der var ting jeg kunne gjøre bedre. Takk for det :-)
  4. Hei! Jeg er en dame på 27 år som ble syk under graviditet i 2006 og la på meg 65kg uten å kunne kontrollere det. Jeg kan legge ut i det vide og det breie om alt som skjedde men det gidder jeg ikke, men jeg KAN si at vekoppgangen ble ekstrem pga at min daværende lege nektet meg medisiner jeg trengte og ung og dum som jeg var så turte jeg ikke si imot. Nå har jeg blitt frisk psykisk av den store omveltningen fra å gå frå 70kg til 140kg..og har begynt på min egen reise til normal vekt. (Jeg trente aktivt før jeg ble syk og var veldig fornøyd, og har ikke noe problemer med mat) Jeg har siden januar i år gått ned bare 20kg og 1m totalt i kroppen. Jeg skammer meg. Leser om alle som er så flinke og går ned 50kg på 1år osv.. Kanskje dere kan gi meg litt råd? :-) Forbrenningen min er ikke verdens beste og jeg har litt vitaminmangel men ellers er jeg ved god helse ifølge legene på sykehuset. Nå trener jeg styrke 3 dager i uka og cardio 3 dager. Har personlig trener. Har opplevd ekstrem fremgang og har fått et nytt liv sånn sett. Er også flink til å være aktiv med barna og droppe bilen når jeg kan. Livsstilen min (jeg kaller d ikke diett fordi jeg vil at dette skal være permanent) 1500kcal pr.dag + 2liter vann m.frukt og grønnsaker i Frokost: gresk yoghurt m.granola Lunsj: 1 grovt rundstykke m.eggerøre (uten noe annet enn vann tilsatt) og 1 karbonade av rent storfekjøtt Middag: samme som familien men durer på med salat på 50% av tallerkenen og passer på å ta en liten porsjon slik at jeg blir passe mett Kvelds: ren protein som feks proteinshake Jeg har EN kosedag i uka hvor jeg får velge meg ut noe snacks og så har vi sunn taco til middag.
  5. hei. etter 3 graviditeter og 3 keisersnitt med sykdom som har ført til stor vektoppgang i ettertid,har jeg blitt skikkelig plaget med korsryggen. det ene keisersnittet var et hastekeisersnitt hvor de skar meg fra navlen og ned,og jeg ble fortalt at magemusklene var ødelagt men at jeg kunne bygge meg sterk igjen. jeg trener 6 dager i uka i gjennomsnitt og da går det i intervall på tredemølle,styrketrening og en del fjellturer og turer om været er ok. jeg prøver å gjøre korsryggen sterkere og tar mye knebøy med stang og slyngetrening samt mageøvelser,men jeg føler at disse øvelsene bare funker på selve ryggen og hofta og bein osv,og at korsryggen fremdeles verker. jeg greier ikke ligge på rygg lenge,da kommer jeg meg ikke opp igjen. så,har dere tips om øvelser som går RETT på korsrygg?
  6. så godt å høre. styrke vi jeg fortsette med sånn som til nå. har jo mistet sykt i cm. feks fra 50 til 43 i leggen.
  7. jeg trener sykt med styrke fordi jeg ELSKER det. burde kanskje prøve mer cardio? begynte så flott med fjellturer men så kom denne snøen og ødela. skal begynne på igjen når snøen drar.
  8. TUSEN TAKK FOR FLOTTE TIPS!!!
  9. jeg vil gjerne ha balanse i næringen min. jeg vil ikke være lavkarbofreak for det klarer jeg ikke leve med resten av mitt liv. jeg ønsker et vanlig norsk kosthold med balanse i fett,protein og karbo :
  10. ok. da prøver jeg det. hvor mye anbefaler dere meg på en dag? frukt,er det ok og hvilken frukt? jeg føler jeg har SYKT med energi hver dag. hopper nedover til senteret hver dag
  11. sliter litt med at jeg føler jeg spiser for mye.
  12. ok. hva anbefaler du å putte inn av mat da? : middagene er så og si varierte. vi velger det barna liker men tar sunne varianter. feks om vi skal ha kjøttdeig og spaghetti så velger vi fullkornspasta og karbonadedeig og salat. :
  13. en typisk dag: frokost: proteinshake ca 300kcal trening lunsj: feks 2 karbonader på grovt brød med 2-3 egg laget til eggerøre ca 450-500kcal mellommåltid: 1 skyr 100kcal middag: samme som familien (mann og 3 barn) men tar liten porsjon og mye salat ca 450kcal kvelds: 2 grove knekkebrød med proteinpålegg av noe slag ca 200kcal
  14. hei. jeg vil gå ned litt mer effektivt i vekt og føler jeg vandrer i mørket når det kommer til diett. dessuten er jeg litt kresen i matveien. er ikke interessert i kritikk mot vekta mi. Veier 131,8kg den kom pga sykdom og nå jobber jeg hardt for å gå ned igjen. Jeg ønsker at noen lager en fast diett til meg,for effektiv vektnedgang, med matvarer jeg liker. :-) Nå trener jeg 5+ dager i uka (intervall på tredemølle og styrke) og spiser ca 1600kcal pr.dag (ifølge utregninger osv skal jeg ha ca 2800kcal uten trening og så har jeg trukket fra ca 1000kcal for å minske energinivået mitt). Drikker 2liter vann pr dag. Og 5 måltider. Har siden start i januar gått ned 4,7kg og 122cm. Er det dritdårlig eller? :-/ Alle tips og råd taes imot med stor takknemlighet :-)
  15. Asle: jeg ligger HELT på grensen,så jeg får ikke medisin for stoffskiftet...surt. grunnen til at jeg har gått opp 70kg: ble gravid med mitt første barn og allerede i uke12 merket jeg at jeg så ut som jeg ventet tvillinger. (ekstrem vektoppgang) jeg følte meg også veldig dårlig både fysisk og psykisk. fikk testet meg og mottok beskjeden om at jeg hadde lavt stoffskifte og at medisin burde bli utskrevet til meg. dette ble jeg NEKTET,og fikk beskjed om å gå hjem og slutte å syte. det hele endte med at jeg gikk opp nesten 70kg på 9mnd,og har ALDRI fått de av igjen vi har vurdert å anmelde både legen og sykehuset,men vi orker ikke mer styr rundt det som har skjedd. har i ettertid fått 2 barn til og gikk bare NED i graviditetene,og gjorde akkurat det samme med kosthold osv som med mitt første barn. ganske åpenbart at jeg var svært syk da,med min første....
  16. tusen takk for alle fine ord melis1988 70kg ned er jo helt sinnsvakt mye,og av og til skal jeg innrømme at jeg stresser litt,fordi det går seint. men jeg gir ALDRI opp,rett og slett fordi jeg storkoser meg og merker stor fremgang. jeg VET av erfaring at pulverdietter og annet tull bare ødelegger for meg. og lavkarbo kan jeg ikke benytte meg av,da jeg har høyt kolesterol i familien min. men alikevel så passer jeg på å få i meg minst mulig karbohydrat og lite fett. skader jo ikke å passe litt på.
  17. tusen takk!! tolmodighet har jeg plenti av. Har hele livet foran meg,og jeg ELSKER å trene. det gir meg så mye livsglede. synes du treningen virker OK? jeg spiser så mye salat som jeg kan klare. prøver å få det med i nesten alt jeg spiser. proteinbar spiser jeg somregel bare hvis jeg er på farta og har dårlig tid til å lage meg noe mat. skal prøve å velge vanlig mat istede. uff ja. burde få i meg MYE mer frukt. jeg forstår ikke hvorfor jeg aldri kjøper det. barna elsker det jo også. skal skjerpe meg og heller handle inn i store menger,sånn at vi har en ukes tid,både jeg og barna.
  18. Heisann Jeg gikk opp 70kg pga sykdom for 6 år siden, og har endelig blitt frisk nok til å begynne å prøve å gå ned i vekt. jeg er 160cm høy og veier pr.dags dato 132,8kg. JADA,men jeg SKAL ha cred for å begynne. En kan ikke være champion uten å begynne et sted. (sliter med svingende stoffskifte...) jeg har nå trent aktivt og spist det jeg TROR er bra i 5 uker. *jeg trenger noen som kan si meg om det jeg gjør og spiser er OK,eller HELT på trynet Jeg trener 5-6 dager i uka og har PT. Da trener jeg ca 20-25min intervaller på tredemølle og 1-1,5 timer med hard styrketrening (jeg må gå til angrep på de store muskelgruppene med tunge øvelser som tar for seg hele kroppen og som gjør den sterkere,dermed større forbrenning) Jeg har 3 små barn,så jeg sitter ikke så mye på ræva hjemme heller. På 5 uker har jeg minsket litt over 40cm i kroppen og gått ned 3,8kg. Er dette lite? Burde jeg skamme meg? Er det for dårlig fremgang? Her er min generelle meny: FROKOST: nutrilett/protein shake med 4dl styrk-melk *trening* LUNSJ: feks salat med egg eller fiskekaker med egg, eller 2 knekkebrød og en skyr MELLOMMÅL: feks proteinbar eller noe frukt eller 1 knekkebrød m.proteinpålegg og paprika MIDDAG: det samme som resten av familien men tar liten porsjon,og MEST salat KVELDS: 2 knekkebrød *drikker ca 2liter vann/farris bris/olden hver dag *legger meg kl22 og står opp kl06 følger denne menyen i helgene også,og om jeg koser meg,er det med liten mengde på lørdag, feks en eventyrsjokolade eller 5-6 bamsemums
×
×
  • Opprett ny...