Vet ikke om tråden legges under rett overskrift siden det er et litt "to i ett" spørsmål. Men prøver meg her...
Jeg begynte med vekttrening for ca 2 mnd siden. Har tidligere kun trent cardio.
Siste 5-6 dagene har jeg følt meg utrolig sliten i kroppen. Er rastløs og har lyst å trene, men kroppen vil liksom ikke helt likevel. Føler musklene er slitne og kraftløse. Kroppen har mest lyst å smelte sammen med sofaen kjennes det ut som.
Så da lurer jeg på om det kan ha noe med kostholdet å gjøre eller er det en naturlig reaksjon på uvant aktivitet? Og så har jeg sett at mange kjører en deload uke med faste mellomrom. Har en fersking som meg behov for dette? (dumt spørsmål kanskje?? vet lite om prinsippet om deload, så forklaring på prinsippet om dette mottas også med takk )
Har ikke stålkontroll på kostholdet, da jeg synes det er litt pes og telle kalorier. Men gjør jeg et kjapt oversalg på inntak de siste dagene, vil jeg tro jeg ligger mellom 1700 og 2200 kcal om dagen. Det går i stort sett i mye grønnsaker, mager cottage cheese, egg, nøtter, bær, par frukt om dagen og kylling eller laks til middag. Så vil si jeg spiser relativt sunt. Har siden jeg begynte å trene vekter forsøkt å være mer bevist på å få i meg mer proteiner. Spiste nok mye mer karbohydrater tidligere, men prøver nå å bytte mye av de ut med mer protein.
Legger link til "loggboka" mi; http://forum.fitnessbloggen.no/threads/fersking.18132/
Så om noen har mulighet til å gi meg tilbakemelding på spørsmålet basert på treninga jeg bedriver, setter jeg veldig pris på det