Gå til innhold

Bellaa_

Medlemmer
  • Innlegg

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Bellaa_

  1. Inspirerende og motiverende å lese! Jeg er 155 høy, 47 kg og har trent styrke i 7 måneder ca. Knebøy: 20 kg Markløft:17,5 Benkpress: 7,5 Strake markløft: 15 kg Nedtrekk: 25 kg Arnoldpress: 7 kg Biceps: 7 kg Leg press: 95 kg Sliter litt med å sette spesifikke mål da jeg ikke helt vet hva som er "mye" og hva som er "lite". Er typen som liker å ha mål å jobbe mot men er ens egen kroppsvekt et ok utgangspunkt? For eksempel mål å kunne markløfte sin egen kroppsvekt i første omgang, neste mål x2 kroppsvekt osv?
  2. Trent i 7 måneder uten noen form for periodisering og ønsker å periodisere treningen. Leser og leser på artikler her på fitnessbloggen men sliter litt med å bestemme meg og sette opp treningsprogram. Satser på noen smarte hoder i forumet kan hjelpe meg. - Hvor mange uker bør periodiseringen gå over? Altså hvor mange uker før man starter på uke 1 igjen? - I lineær periodisering med følgende oppsett: Uke 1-2 3x10, Uke 3-4 3x8, Uke 5-6 3x6 Bør man øke antall serier når man reduserer antall repetisjoner? Fått med meg man selvsagt hiver på tyngre vekter når man reduserer repetisjonene ihvertfall.. - I ikke-lineær periodisering (uten noen form for split) vil det fungere med: Uke 1 Lett Uke 2 Middels Uke 3 Tung, eller må variasjonen komme hypiggere, dvs.: Uke 1 Tirsdag Lett Torsdag Middel Uke 2 Tirsdag Tung Torsdag Lett osv Mulig jeg overanalyserer i heftigste laget men er bare den typen som liker å gjøre ting riktig og skikkelig når de først skal gjøres. Og motivasjonen fyker fort i taket når det er fremgang i enden av tunnelen..
  3. Ikke sett det, men leste det nå og var en del oppklarende i artikkelen. Ihvertfall i forhold til oppbygning av programmet. Nå gjenstår bare litt mer kunnskap om hvilke øvelser det skal legges inn. Type 3 uker med 6-12 reps for deretter 2 uker med 4-6 reps? Som nevnt har jeg forsøkt å lese meg opp her inne før jeg stiller "dumme" spørsmål men mulig det kommer noen dumme spørsmål allikevel
  4. Da har vi kjørt programmet i 1 måned og jeg har et par spørsmål (igjen): - Vi har kjørt 3x8 på alle øvelser, vil ikke 3x4 gi lite muskelvekst? Har forsøkt å lese meg opp på antall repetisjoner for økt muskelvekst og den lå på mellom 6-12? - Har også forsøkt å lese meg litt opp på programmene man finner inne på fitnessbloggen og jeg finner få/ingen som baserer seg på 2 dager, alle er for 3-5 dager oftest. Det ideelle er vel å sette opp sitt eget program, men føler jeg ikke har kompetansen til det. Jeg ønsker å fokusere på: - Rumpe - Rygg - Ben - Armer Sambo ønsker fokus på: - Armer - Bryst - Rygg - Ben Baseøvelsene markløft, benkpress, knebøy ønsker vi begge i programmet, men jeg sliter med å finne suppleringsøvelser og ikke minst hvordan man bygger opp variasjon i treningen (noe jeg har forstått skal være bra).
  5. Forslag til nytt program (meg): 5x5 benkpress (5 kg) 5x5 knebøy (10 kg) 5x5 nedtrekk (25 kg) 5x5 sittende hantelpress (3 kg) 5x5 sittende hantelcurl (4 kg) 5x5 sittende roing (19 kg) 5x5 legpress (50 kg) 5x5 legcurl (25 kg) 5x5 markløft 5x5 strake markløft Planke (så lenge som mulig, minst 1 minutt) Litt vel mange øvelser pr dag eller?
  6. Skal se om ikke vi kan få klemt inn 3 ganger fremfor 2 men jeg trener kondisjon 2 ganger i uken i tillegg (de dagene jeg ikke trener styrke). Markløft og strake markløft har jeg vurdert - må lese litt mer om teknikken der. Planke hadde vi de 2 første månedene før vi gikk over til sit ups, jeg sleit med et av knærne i planken (selv om jeg sjekker stillingen i speil underveis). Rygg- og sete er jeg opptatt av siden jeg jobber som kontorrotte og sambo har en fysisk krevende jobb hvor ryggen blir belastet. Godt å få bekreftet jeg tenker i riktige baner, mye gode råd på forum og i artikler!
  7. Jeg og sambo har trent styrke siden august (2 ganger i uken) og selv om vi klarer å løfte tyngre, er mindre utslitte osv synes jeg ikke jeg får nok resultater. Usikker på om programmet, antall reps/sett fungerer bra nok for målene vi har. Meg, jente 24 (fyrstikkkropp, ønsker definerte armer, mage og rumpe + styrke ryggmuskler/setemuskler) 46 kg 156 cm 10x3 benkpress 10x3 knebøy 10x3 nedtrekk 10x3 sittende hantelpress 10x3 sittende hantelcurl 10x3 sittende roing 10x3 legpress 10x3 legcurl 30x3 situps (på gymball) Sambo, mann 26 (gjennomsnittlig kropp, ønsker definerte armer, mage, les: sixpack + styrke rygg/sete) 69 kg 172 cm 10x3 benkpress 10x3 knebøy 10x3 nedtrekk 10x3 sittende hantelpress 10x3 sittende hantelcurl 10x3 triceps nedtrekk 30x3 situps Hva mener dere om programmet vi bruker? Etter å ha lest en del artikler her på siden føler jeg vi bør ned i reps og opp i tyngde? Når det gjelder oppvarming har jeg fått inntrykk av at å løpe på tredemøllen ikke er riktig for styrketrening, selv om det er dette som ble satt opp sammen med programmet av veilederen..
×
×
  • Opprett ny...