Gå til innhold

Anniie

Medlemmer
  • Innlegg

    8
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Anniie

  1. Takktakk, skal sjekke ut!
  2. Hei! Jeg har nå fulgt et program i et par måneder som jeg trener 3 ganger i uka, ønsker nå å trene oftere og litt mer variert! Programmet hittil ser sånn ut: 4x8 Knebøy 4x6-8 Markløft 4x10 Glute bridge 4x12 Nedtrekk 4x12 Roing 4x12 Dips Videre ønsker jeg et program som kan trenes 4 ganger i uka med fokus på baseøvelser, og muskelgrupper som rumpe,bakside lår, triceps og rygg. Vil beholde knebøy, mark og nedtrekk, og legge til benkpress og facepull ihvertfall, da dette er øvelser jeg liker godt! Har trent varienrende styrke i et par år nå, og er flink til å passe på teknikk. Målet er å øke litt i muskelmasse, så da trenger jeg forslag til flere øvelser, rekkefølge og antall repetisjoner fra noen som har litt mer peiling enn meg!?
  3. 1750 kcal ble det i dag. Hadde en styrkeøkt imorres. Skal regne gjennomsnittet etter en uke
  4. Supert! Kardio for forbrenning ja..
  5. Skal teste ut dette i morgen, gleder meg, fikk påfyll av motivasjon kjenner jeg! Om du har forslag til program så setter jeg stor pris på det! Jeg har lyst til å kjøre to-splitt fremover, nå som jeg har prøvd litt forskjellig tror jeg det er det jeg liker best. Men synes det er vanskelig å få plass til tilstrekkelig med kardio når det blir 4 dager med styrke i uken.
  6. Da skal jeg manne meg opp og øke med et par kilo neste gang. Skal loggføre mat ifra imorgen av, har ikke gjort det hittil for det høres utrolig tungvindt ut! Men blir spennende å se hvordan jeg ligger an.
  7. Hehe, så redd for å dumme meg ut på benken!! Har ikke prøvd å loggføre kaloriinntaket. Kanskje jeg får meg an aha-opplevelse om jeg prøver det. Må jeg veie ALT da?=P
  8. Hei! Nå skriver jeg til dere i håp om at dere kan hjelpe meg på riktig vei! Begynte å trene mer "seriøst" i januar i år men merker ingen fremgang verken i midjen eller styrke! Jeg har litt ekstra flesk på magen jeg ønsker å kvitte meg med (og generelt på hele kroppen) samt at jeg ønsker å stramme opp og få mer markerte muskler. Ønsker spesielt større rumpe da den er helt flat, og mer markerte armer og skuldre. Har aldri målt fettprosenten min, men jeg er ihvertfall 22 år, 170cm, 66-67kg. Skal begynne å bruke målebånd fremover for å se om det skjer noe. Har dalta litt rundt på treningssenter i flere år, men det siste halvåret har jeg trent to-splitt styrke 4 ganger i uken, og kardio 1-3 ganger (spinning eller gå/joggeturer). Jeg har nå gått over til fullkropp 3 ganger i uken, og lurer på om jeg bør fokusere mer på kardio for å bli mer markert? Har også et spørsmål om hvor mye og ofte jeg bør øke vektene? Når det kommer til benkpress har jeg ikke engang turt å legge på vekter, jeg synes fortsatt stanga er kjempetung (tar 3x8). Merker ikke særlig fremgang i noen øvelser. Så nå vil jeg satse mer på progresjon, og virkelig tørre å løste tungt fremover! Men jeg hangler som sagt mellom kardio og styrke? Kan jeg gjøre begge to på samme treningsøkt? Bør jeg kjøre masse kardio fremover, for så å satse på styrke når jeg er blitt tilfreds med fettprosenten? Kostholdet er ok, har lært av forumet her, men det blir en del helgefyll innimellom. Ødelegger det veldig mye?
×
×
  • Opprett ny...