Gå til innhold

Omega3

Medlemmer
  • Innlegg

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Omega3 sine prestasjoner

  1. Oppdatering: Kuttet ut creatinen i 2 dager og utslettene forsvant umiddelbart etter 1 dagen, begynte igjen igår og idag klør jeg som en hund med skabb, så tror nok det er kreatinen som har skylden gitt.. rart at dette plutselig skal skje..
  2. ok, takk for innspill. Min første tanke var at det måtte være en annen ytre faktor, men kan ikke komme på at det er noe annet jeg har gjort annerledes den siste uken. Om det vedvarer får jeg bare slutte på kreatinen og se om det hjelper, evt slutt med BCAA`en..
  3. L-leucin, L-isoleucin, L-valin, vaxartad majs/voksmajs, surhetsreglerande medel/surhedsregulerende middel citronsyra, arom/aromastoff (citron, lime), sötningsmedel/sødemiddel/søtningsmiddel (sukralos, acesulfam-K), färgämne/farvestof/fargestoff tartrazin: Kan ha negativ effekt på barns beteende/børns adfærd och koncentration. Edit: 2:1:1 sammensetning hvis det skulle ha noe å si.. Kan ikke se at det er noe skummelt i den Link til produktet: http://gymgrossisten.no/6/no/artiklar/bcaa-powder-1200-457-g
  4. kan ikke skjønne at det er noe annet enn kreatinen, med mindre det er BCAA`en, men utslettene dukker opp på dager hvor jeg ikke benytter bcaa også.. Har googlet endel og det er noen som mener at de har fått utslett fra kreatin. Men er ikke blitt påvist noe håndfast. Har også hørt at niacin kan fremkalle allergiske reaksjoner, men er ikke niacin i min BCAA så regner som sagt ikke med at BCAA`en er problemet.
  5. Hei, begynte nettopp på kreatin igjen (mono) har ikke brukt dette på 2-3 år og ikke fått noen negative bivirkninger av dette tidligere, men underveis i oppladningsfasen så begynte jeg å få utslett sporadiske steder på kroppen. Utslettene klør noe sinnsykt, og de dukker opp helt plutselig og forsvinner like fort. De er bare på samme sted ca 1-2 timer, deretter flytter de på seg og dukker opp igjen ett annet sted uten forvarsel. Har ikke spist noe annet spesielt enn kreatinen, utenom BCAA.. Noen som har opplevd lignende
  6. takk for svar, Var inne på tanken på at det var for mange øvelser, men når jeg kjørte igjennom dette så varte det knappe 45 min, noe jeg synts er på kanten til litt snevert. Men nå i starten så er jeg på forholdsvis lette vekter, for å kunne øke progresjonen jevnt, så kan hende at tidsforbruket bygger seg opp litt.
  7. Hei har satt opp mitt eget lille treningsprogram som det hadde vært greit å fått litt andre syn på. Har tatt inspirasjon fra både X-press og X-Strenght og laget meg en liten hybrid, så lurte på om det er noen som har noen invendiger og/eller smarte tips. Forhåpenligvis vil jeg både kunne gaine styrke og volum med denne vrien, ihvertfall det som var tanken bak oppsettet. Programmet er bygget på en A/B split, som kjøres 2 ganger i uken, A(Lett), B(Tung), A(Tung),B(Lett). De lette øktene har tommelfingerregel på 3x12, mens de tunge har 4x6. Mtp. progresjon så vil jeg normalt øke 2.5 kg per uke i alle baseøvelsene, isolasjonsøvelsene vil jeg prøve å øke til neste hantelnivå/skivenivå annen hver uke. Dette gjelder både på tung og lett dag Eks på Mandag og tirsdag. A (Lett) Hangups: 3x8 Knebøy: 3x12 Hantelpress: 3x12 Tåhev (olympiastang) 3x12 Pushups: 3x20 Planke RKC 3x30 sek Roing:3x12 B(Tung) Mark: 4x6 Skulerpress: 4x6 Hip-Thrust:3x10 Dips: 3x6 Pallof: 3x6 Bicepscurl: 3x6 Pushdown: 3x6 Edit: Når det kommer til pauser mellom sett prøver jeg å forholde meg til maksimalt 1-2 min, 3-4 mellom hver øvelse.
×
×
  • Opprett ny...