Jump to content
magerkesam

Tråden for dumme spørsmål!

Recommended Posts

Fortsetter under...

Fordi SS er for femier, ekte mannfolk trener Sheiko, Westside eller Conjugate. Neida.

Fant denne på t-nation angående SS. i lol'd.

"Well since the overall volume of the rest of the program is so high, trying to do more than one set of 5 could kill your recovery very quickly.

Doing the one set should keep you in the deadlfit groove and not over-tax your recovery abilities."

Ty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Annonse

Hvor mange penger bruker dere på mat i måneden?

Jeg skjønner ikke hvordan folk har penger til så mye sunn mat, så mange tilskudd, bestillinger fra iHerb og proteinpulver... Hvordan klarer dere det?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvor mange penger bruker dere på mat i måneden?

Jeg skjønner ikke hvordan folk har penger til så mye sunn mat, så mange tilskudd, bestillinger fra iHerb og proteinpulver... Hvordan klarer dere det?

Planlegging. Men tror nok ikke at "sunn" mat er noe særlig dyrere enn annen mat. Jeg opplever diettperioder som billigere enn når jeg spiser "vanlig" mat.

Bruker dere som har store bryster to trenings-BHer på trening oppå hverandre?

Jeg har veldig store bryster og har et stort problem med dette...

Nope, bruker kun en. Anbefaler Change sin sportsbh - den sitter som en tvangstrøye på meg, og jeg har ikke akkurat små pupper.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nå vet jeg ikke hvordan ditt husholdningsbudsjett er, men jeg handler alltid stort. Altså mengder når det er billig noe sted. Og proteinpulver er billige proteiner.. ikke drikker jeg alkohold, røyker ikke, drar ikke på byen, så derfor har jeg råd til ordentlig bra mat:) Hver dag:)

Pretty much this, kjøper ikke unødvendig skvip, røyker ikke, drikker ikke, lager maten fra bunnen av istedet for å spise ferdigprodukter som smaker papp. Bedre mat, og det jeg spiser av sunn mat fører til ett lavere budsjett enn det jeg hadde i perioder hvor jeg spiste usunt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Annonse

Hvor mange penger bruker dere på mat i måneden?

Jeg skjønner ikke hvordan folk har penger til så mye sunn mat, så mange tilskudd, bestillinger fra iHerb og proteinpulver... Hvordan klarer dere det?

Jeg kjøper hovedsaklig first price og andre billigmerker når det kommer til kjøtt. "Ren" mat er egentlig ikke så dyrt synes jeg. Bruker ca 2500-3000 per mnd, og det inkluderer proteinpulver, d-vitamin, omega 3, upasteurisert ost, upasteurisert smør og surdeigs brød.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeg kjøper hovedsaklig first price og andre billigmerker når det kommer til kjøtt. "Ren" mat er egentlig ikke så dyrt synes jeg. Bruker ca 2500-3000 per mnd, og det inkluderer proteinpulver, d-vitamin, omega 3, upasteurisert ost, upasteurisert smør og surdeigs brød.

Hvis du liker surdeigsbrød (og hvem gjør ikke det?:love: <3), prøv å lage din egen!:D tar noen dager, men du sparer veldig mye penger på bakeribrød og får lekt masse med maten!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvorfor tar man bare 1*5 markløft på SS?

Fordi SSmarkløft blir så tungt så fort at du ikke kan kjøre YOLO-mark og forvente å klare å hente deg inn i tide til å løfte mer to dager senere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvor mange penger bruker dere på mat i måneden?

Jeg skjønner ikke hvordan folk har penger til så mye sunn mat, så mange tilskudd, bestillinger fra iHerb og proteinpulver... Hvordan klarer dere det?

Hos meg er vi to, og jeg bruker ca 4500 kr i mnd på alt som handles i matbutikken. Altså er det inkludert andre ting enn hva vi spiser. Jeg tar det jeg vil ha og ikke bestandig det billigste produktet. Jeg kjøper ikke fryste produkter somregel, og lager alt fra bunnen av. Handler også på Rema1000 :)

Kosttilskudd og proteinpulver kjøper jeg somregel stort, og derfor billigere. Det hender jeg tar turen over grensa og kjøper det der også. Har ikke regnet på det, men tror jeg kommer på under 500 kr i mnd

Jeg handler ikke så mye hos iHerb da.. Kanskje to pakker i mnd til under 200kr pr stk.

Siden jeg er student har jeg ikke mest å rutte med, men det handler jo om prioriteringer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvor mange penger bruker dere på mat i måneden?

Jeg skjønner ikke hvordan folk har penger til så mye sunn mat, så mange tilskudd, bestillinger fra iHerb og proteinpulver... Hvordan klarer dere det?

Rema1000 og fast jobb, pretty much :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Artikler fra forsiden

×
×
  • Create New...